Bundesliga: Andre Schuerrle trafił po 781 minutach, popisowe zwycięstwa Bayeru i Gladbach

Andre Schuerrle zdobył debiutanckiego gola dla VfL Wolfsburg w zwycięskim spotkaniu z VfB Stuttgart. 1.FC Koeln z dwoma Polakami w składzie trzeci raz w tym sezonie uległ SC Freiburg.

Konrad Kostorz
Wilki w pojedynku 27. kolejki z outsiderem nie zachwyciły, a znaczną przewagę osiągnęły dopiero w ostatniej półgodzinie gry. Na prowadzenie wyszły po uderzeniu Ricardo Rodrigueza z rzutu karnego, ale szybko "główką" po centrze Filipa Kosticia wyrównał Martin Harnik.
Wolfsburg po zmianie stron ruszył do ataków i dopiął swego - w 65. minucie Rodriguez dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka przeszyła pole karne i wpadła do siatki obok zaskoczonego Svena Ulreicha. Niewiele później premierowego gola dla wicelidera zdobył Andre Schuerrle. Po 781 minutach bez zdobyczy bramkowej reprezentant Niemiec dostał podanie od Kevin de Bruyne i uderzeniem w okienko wykorzystał sytuację sam na sam!

Gladbach udowodnili, że ich wygrana na Allianz Arena nad Bayernem nie była dziełem przypadku. Zespół Luciena Favre'a rozmontował obronę Hoffenheim, przeprowadzając szybkie i składne akcje. Po jednej z nich w 26. minucie piłkę do siatki posłał Patrick Herrmann, ale sędzia... cofnął grę, by podyktować rzut karny, którego nie zmarnował Max Kruse. Później Herrmann dwa razy znalazł jeszcze drogę do siatki po dograniach Oscara Wendta i Kruse. Z powodu choroby nie zagrał Eugen Polanski.

Co za mecz Gonzalo Castro! Wszechstronny pomocnik Bayeru zdobył dwa gola i dwukrotnie asystował Stefanowi Kiesslingowi w konfrontacji z Hamburgerem SV, zapewniając Aptekarzom wysoką i przekonującą wygraną. Nowemu trenerowi gości Peterowi Knaebelowi debiut na ławce zupełnie się nie udał, a jego zespół wciąż znajduje się na 16. pozycji. Sebastian Boenisch znalazł się poza kadrą meczową gospodarzy.

Pojedynek we Frankfurcie był meczem ostatniej szansy dla Tayfuna Korkuta. Czy szkoleniowiec Hannoveru 96 zachowa posadę, nie wiadomo, ale jego drużyna na pewno pokazała charakter. Goście za sprawą Marcelo i Didiera Ya Konana (pierwszy gol Iworyjczyka po powrocie do Niemiec) uratowali punkt na Commerzbank-Arena. Nie zmienia to jednak faktu, że spadli w tabeli na 15. miejsce.

1.FC Koeln przegrał z SC Freiburg w rundzie jesiennej (0:1) oraz w pojedynku Pucharu Niemiec (1:2). Tym razem drużyna Petera Stoegera uległa rywalowi po strzale głową Mike'a Frantza, do którego dośrodkował Oliver Sorg. Paweł Olkowski opuścił boisko w 64. minucie, z kolei ukarany żółtą kartką Sławomir Peszko został zmieniony na kwadrans przed końcem. Gole nie padły w mającej wyrównany przebieg konfrontacji w Bremie. Podział punktów oddalił obie drużyny od awansu do europejskich pucharów.