Towarzysko: Aguero i Pastore dali zwycięstwo Argentynie, Messi znów nie zagrał

Wicemistrzowie świata po pokonaniu w meczu towarzyskim Salwadoru (2:0) uporali się w East Rutherford z Ekwadorem. To czwarte zwycięstwo Albicelestes od czasu mundialu.

Konrad Kostorz
Gerardo Martino w żadnym z marcowych pojedynków nie wystawił Lionela Messiego, chociaż gwiazdor został powołany do kadry. Selekcjoner przyznał jednak, że nie zamierza ryzykować zdrowia narzekającego na uraz piłkarza, którego czekają niezwykle ważne mecze w barwach FC Barcelony.
Nic nie stało natomiast na przeszkodzie, by na murawie pojawił się Sergio Aguero, który w 8. minucie pokonał Alexandra Domingueza. "Kun" trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu Javiera Pastore. Zawodnik Paris Saint-Germain również wpisał się na listę strzelców - po przerwie otrzymał podanie od Lucasa Biglii i nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Argentyńczycy pokonali Ekwador różnicą jednego gola, choć mieli jeszcze kilka dogodnych okazji. Dodajmy, że przed rozpoczynającym się 11 czerwca turniejem Copa America podopieczni Martino zmierzą się z reprezentacją Boliwii (6 czerwca).

Argentyna - Ekwador 2:1 (1:0)
1:0 - Aguero 8'
1:1 - Bolanos 24'
2:1 - Pastore 58'

Argentyna: Romero - Roncaglia, Garay, Otamendi, Rojo - Biglia, Mascherano - di Maria (78' Lavezzi), Pastore (78' Banega), Mancuello (46' Pereyra) - Aguero (75' Tevez).

Ekwador: Dominguez - Parades, Erazo, Achiller, W. Ayovi - Noboa, Lastra (64' Gruezo), Ibarra (85' Martinez), Delgado - Bolanos, Caicedo (70' A. Ayovi).

Towarzysko: Nieudany eksperyment i kompromitująca porażka Portugalii