Ondrej Duda zapewnił Słowacji zwycięstwo nad Czechami! Premierowy gol gracza Legii

Piłkarz Legii Warszawa została bohaterem Słowacji, która skromnie pokonała reprezentację Czech w rozegranym we wtorkowy wieczór w Żylinie pojedynku towarzyskim.

Konrad Kostorz
Ondrej Duda w dorosłej reprezentacji Słowacji zadebiutował w listopadzie 2014 roku, a w pojedynku eliminacji Euro 2016 z Luksemburgiem (3:0) siedział na ławce rezerwowych. W towarzyskim meczu z Czechami Jan Kozak wystawił 20-latka od pierwszego gwizdka i nie pożałował.
W 49. minucie zawodnik Legii zdecydował się na uderzenie z 20 metrów w róg bramki, a Tomas Vaclik mimo podjętej próby interwencji nie zdołał odbić futbolówki. Dla Dudy, który niedawno został uznany za najlepszego młodzieżowca w swojej ojczyźnie, był to premierowy gol w narodowych barwach w drugim występie.

Autor gola pozostał na placu gry do 82. minuty, a jego zespół wygrał prestiżowy pojedynek z sąsiadem. Dla Słowacji to 3. zwycięstwo nad Czechami w 10. spotkaniu, a pierwsze od 2009 roku i triumfu 2:1 w eliminacjach do MŚ 2010.

Słowacja - Czechy 1:0 (0:0)
1:0 - Duda 49'

Słowacja: Mucha - Pekarik, Skrtel (46' Durica), Salata (46' Michalik), Hubocan - Mak (60' Sestak), Hrosovsky, Gregus, Weiss (60' Duris) - Hamsik (46' Jakubko), Duda (82' Pecovsky).

Czechy: Vaclik - Gebre Selassie, Holek, Suchy, Hlousek (82' Novak) - Vacha, Pospisil (60' Plasil) - Kadlec (72' Darida), Kolar (72' Dockal), Pilar (61' Krejci) - Necid.