Sosnowiczanie ponownie pokazali charakter

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec odnieśli ważne zwycięstwo. Pokonali oni Raków Częstochowa, dzięki czemu nie stracili kontaktu z czołówką II-ligowej tabeli.

Olga Krzysztofik
W minioną sobotę zespół znad Brynicy podejmował Raków Częstochowa. Obie drużyny przystąpiły do konfrontacji w bojowych nastrojach, lecz początkowa faza meczu przebiegła w spokojnym tempie. Natomiast wynik w 14. minucie otworzył Wojciech Okińczyc, który w kontrze dopadł do piłki i strzałem na dalszy słupek pokonał Wojciecha Fabisiaka.
Zagłębiacy złapali wiatr w żagle dopiero kilka minut później, a marazm w ataku przełamał Jakub Arak, który zdobył bramkę na wagę remisu, a potem dał swojej ekipie prowadzenie 2:1. - Pierwsze 20 minut przespaliśmy, straciliśmy bramkę, potem to zaczęło się jakoś dobrze układać. Zdobyliśmy gola na 1:1, 2:1, 3:1... Drużyna znowu pokazała charakter. Ci chłopcy tworzą kolektyw w szatni, na boisku i poza nim. Pracować z tymi ludźmi to sama przyjemność - ocenił Robert Stanek, sosnowiecki szkoleniowiec.

Podopieczni Stanka już drugi raz z rzędu odrabiali straty i zakończyli spotkanie jako zwycięzcy. W minioną sobotę z wyniku 0:1 wyszli na 3:1, natomiast kolejkę wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w starciu z Limanovią Limanowa, gdy przegrywali oni 0:2, by ostatecznie wygrać 4:3.

Końcówka drugiej połowy pojedynku z częstochowianami była niezwykle nerwowa. Raków był w stanie zepchnąć Zagłębie Sosnowiec do defensywy, ale nie umiał wykorzystać żadnej z bramkowych sytuacji. Bardzo blisko rozstrzygnięcia losów spotkania był jeden ze zmienników, a mianowicie Tomasz Szatan, który strzelił z bliskiej odległości, ale trafił prosto w Mateusza Kosa, częstochowskiego bramkarza. Ostatecznie wynik pojedynku na 3:1 precyzyjnym strzałem ustalił Łukasz Matusiak.

- Tomek Szatan mógł ten mecz zakończyć trochę szybciej, gdyż miał świetną okazję w 85. minucie, nie udało się. Walczyliśmy do końca, strzeliliśmy bramkę na 3:1. Wiedzieliśmy, że Raków ma bardzo dobre warunki fizyczne, jeśli chodzi o wzrost. Baliśmy się stałych gry, z których częstochowianie nie strzelili, a nam się udało. Taka właśnie jest piłka - powiedział trener Stanek.

Obecnie Zagłębie Sosnowiec plasuje się na piątym miejscu w II-ligowej tabeli, mając na koncie 39 punktów. O jedno "oczko" więcej, a zarazem o jedną pozycję wyżej znajduje się Rozwój Katowice, czyli najbliższy rywal sosnowiczan. Spotkanie zostanie rozegrane w Katowicach w sobotę 4 kwietnia, początek został zaplanowany na godzinę 15.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!