Dublin, Wiedeń, Dortmund, Paryż... To jak klątwa - dramatyczne końcówki Polaków.

Mecz w Dublinie nie jest pierwszym, w którym reprezentacja Polski straciła punkty po rozpaczliwych ostatnich minutach gry. Bratysława, Wiedeń, Dortmund, Paryż, Solna... - pamiętacie te rozczarowania?

Maciej Kmita

29.03.2014, Dublin - el. Euro 2016
Irlandia - Polska 1:1 (0:1)
0:1 - Peszko 26'
1:1 - Long 90+1'

Skład Polski: Fabiański - Olkowski, Szukała, Glik, Wawrzyniak - Peszko (87' Kucharczyk), Krychowiak, Jodłowiec, Rybus - Milik (84' Mila), Lewandowski. Selekcjoner: Adam Nawałka.

Biało-Czerwoni wystąpili w Dublinie w roli faworyta, ale w I połowie dali się uwikłać Irlandczykom w walkę. W boiskowym chaosie lepiej czuli się gospodarze, a piłkarzom Adama Nawałki nie udało się przejąć inicjatywy. Mimo to w 26. minucie Polacy wyszli na prowadzenie, gdy po skutecznie założonym na Robbiego Brady'ego i Marca Wilsona pressingu Maciej Rybus odebrał temu drugiemu piłkę i zagrał ją do Sławomira Peszki, który nie dał Shay'owi Givenowi szans na interwencję.

W II połowie reprezentacja Polski ograniczyła się jedynie do walki o utrzymanie jednobramkowego prowadzenia i aż do 91. minuty robiła to skutecznie. Szczęście dopisywało też Łukaszowi Fabiańskiemu, któremu dwa razy w sukurs przyszedł słupek. W doliczonym czasie gry Shane Long odebrał jednak Biało-Czerwonym zwycięstwo. Rezerwowy Irlandii najprzytomniej zachował się w zamieszaniu powstałym w naszym polu karnym i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Choć Biało-Czerwoni stracili zwycięstwo dosłownie w ostatniej chwili, to na półmetku eliminacji pozostają liderem i jedyną niepokonaną drużyną grupy D. Z drugiej strony w sytuacji gdy zwycięstwo było tak blisko, trudno nie mówić o niedosycie. Mecz w Dublinie nie był jednak pierwszym, w którym reprezentacja Polski straciła punkt/y w ostatnich minutach. Bratysława, Wiedeń, Dortmund, Paryż, Solna... - pamiętacie te rozczarowania?

Polska liderem na półmetku eliminacji! Bardzo dobra pozycja wyjściowa Biało-Czerwonych

Po stracie punktów w Dublinie reprezentacja Polski:

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (37)
  • M74 Zgłoś komentarz
    Żenada pod każdym względem... Wolałbym oglądnąć porażkę, ale po meczu w piłkę nożną, a nie tę kopaninę bez ładu i składu. W 4 lidze lepiej chłopaki biegają i kopią. Wróciły
    Czytaj całość
    stare demony, stara repra. Wykop do przodu (zwykle niecelny lub na out), i jakoś to będzie, byle do końca. Gra w piłkę NIE NA TYM POLEGA, panie NAWAŁKA i szanowni KOPACZE z orzełkiem na piersiach. Kiedy do qrwy nędzy w końcu wbijecie to sobie do tych pustych pał?
    • cop Zgłoś komentarz
      Zastanawia mnie te pytanie czy wrócą do formy.Ja się pytam jakiej,przecież z Niemcami wygrali fartem,bo Germańcy są bez formy,ale wrócą do niej na bank,Wygrali jeszcze z amatorami,i
      słabą Gruzją,zremisowali rozpaczliwie z przeciętną Szkocją,nic się nie zmieniło,tylko banda dziennikarzy,i nie poczytalny Tomaszewski wpadli w euforię.Zobaczymy co idole wiekszości nieudaczników pokażą w Niemczech.
      • KUBOTA Zgłoś komentarz
        Druga połowa faktycznie beznadziejna (chociaż pierwsza też d...y nie urwała), ale póki co jesteśmy liderem, a zimny prysznic może dobrze zadziała na naszych gwiazdorów. Będzie dobrze
        :) (chyba)
        • Marcelin Zgłoś komentarz
          To nie była dramatyczna końcówka, tylko CAŁA II POŁOWA meczu, wobec czego nie można mówić o pechowo straconej w końcówce bramce, a raczej o szczęśliwym zachowaniu remisu. Nie jest to
          w sumie zły wynik, mam nadzieję że trener Nawałka z całym sztabem szkoleniowym wyciągną właściwe wnioski przed kolejnymi meczami.
          • Pusty Zgłoś komentarz
            Klątwa ? Brak sił, umiejętności i do tego niewłaściwa taktyka wynikająca z polskiej myśli trenerskiej.
            • Leskater Zgłoś komentarz
              Pomiędzy obroną i atakiem kosmiczna dziura. Żadnego rozegrania, przytrzymania piłki. Zdaniem niektórych komentatorów najważniejsze, że Polacy potrafią grać łokciami. Podobno tak się
              obecnie gra w piłkę. Na własne uszy słyszałem to w Polsacie!
              • klaun Zgłoś komentarz
                zwykłe leszcze
                • kibiCK Zgłoś komentarz
                  Pytanie do kibiców znających się na rzeczy: Jaka jest szansa, że na następny mecz wrócą wszyscy Ci zawodnicy, którzy grali w meczu z Niemcami, Szkocją i Gruzją? Jak wygląda sytuacja z
                  kontuzjami tych zawodników.
                  • frenk Zgłoś komentarz
                    Nie chce oceniac naszej postawy w przekroju calego meczu bo zdobyty pkt i tak nas ustawia w dobrej sytuacji wyjsciowej( 3 pkt dalyby nam na 90% juz awans) Chodzi mi jednak o sytuacje bramkowa
                    dla Irlandczykow Postawa naszej druzyny przy rzucie roznym po ktorym padla bramka to jest dla mnie skandal! Przez caly mecz non stop Irlandczycy w ten sam sposob wykonywali rozne tj pilka balon na drugi slupek odchodzaca i co? Duze zaskoczenie dla naszych?!
                    • Hania Delmare Zgłoś komentarz
                      Po pierwsze: Powrót do starej taktyki 4-5-1 na jednego napastnika która nigdy nie działała w przeciwieństwie do doskolane się sprawdzającej, nowej 4-4-2 dzięki której wygraliśmy z
                      Niemcami. Po drugie: Brak Łukasza Piszczka i Kuby Błaszczykowskiego, co przejawiło się w chaosie w obronie z powodu niedoświadczenia zawodników w grze w takim tempie oraz absolutnie martwej linii pomocy co odcięło całkowicie możliwości ataku. Po trzecie: Brak reakcji selekcjonera na wydarzenia na boisku i upychanie i trzymanie na siłę "swoich",ale NIEDOŚWIADCZONYCH NA TAKIM POZIOMIE GRY zawodników, pomimo wyraźnych sygnałów do zmiany. Po czwarte: Nieudolne sędziowanie, które w wyniku niesprawiedliwych decyzji doprowadziło do frustracji id ekoncentracji drużyny Polski oraz pozwoliło Irlandczykom grać ostro, co służy niwelowaniu przewagi taktycznej oraz technicznej lepszych drużyn. Ot i cała filozofia.
                      • Kulozęby_Tony Zgłoś komentarz
                        Niestety, wczorajszy mecz oglądało mi się bardzo źle i znów wróciły 'stare demony'. Szkoda bo po jesiennych meczach sądziłem, że ta drużyna wjechała na bardzo solidne i szybkie tory
                        prowadzące prosto do Francji.
                        • Michał_T Zgłoś komentarz
                          wczoraj mecz zremisował trener. Uczył się chyba od Smudy. Trzeba było zmieniać od 60 min i to od razu dwóch zawodników a nie czekać nie wiem na co, skoro było widać że sił na
                          bieganie nie ma bo to był mecz walki. Mogliśmy dowieźć to 1:0 ale trzeba było biegać, a nasi byli wykończeni. Cieszmy się z tego remisu bo mogliśmy przegrać, a na remis po grze opartej na bezmyślnym wybijaniu nie zasłużyliśmy.
                          • kiler 1 Zgłoś komentarz
                            Jaka klątwa? Są słabi i tyle.Na 1:0 się nie gra,trzeba było strzelić na 2:0 i by było po meczu.A oni myśleli,że 1:0 dowiozą.Niech się cieszą,że nie przegrali bo zasłużyli na
                            porażkę.Całą drugą połowę się bronili.Wstyd nic więcej.A już ich co niektórzy na ME widzieli.Do doopy pojadą nie na mistrzostwa.Szkocja ich zleje,Irlandia poprawi,dzieła dokończą Niemcy i tyle.