Kotwica "nad kreską", mielczanie zdemolowali Piwoszy - wyniki niedzielnych meczów 23. kolejki II ligi

Kotwica Kołobrzeg opuściła strefę spadkową dzięki wygranej z Limanovią. Tym samym zespół z Małopolski "zadomowił" się na dnie tabeli. Kanonadę urządzili sobie piłkarze Stali Mielec i rozbili Piwoszy.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Wydawało się, że Limanovia wiosną to zupełnie inna drużyna i być może jeszcze włączy się do walki o utrzymanie. Zespół z Małopolski przegrał jednak arcyważny mecz z bezpośrednim rywalem z dolnych rejonów tabeli. W Kołobrzegu Kotwica zadała dwa błyskawiczne ciosy w odstępie 180 sekund i po tej serii gier plasuje się już na 13. miejscu. Limanowianie z kolei zamykają ligową tabelę tracąc do bezpiecznego miejsca aż osiem "oczek", ale wciąż ma do rozegrania zaległy mecz.
Stal Mielec miała w tym roku pecha. W dotychczasowych meczach mielczanie zawsze prowadzili i tracili decydujące gole w końcowych fragmentach meczu. Tym razem nie zostawili już miejsca na niepewność i zdecydowanie wcześniej rozstrzygnęli losy rywalizacji z Okocimskim, który wiosną spisywał się nadspodziewanie dobrze.
O meczu w Mielcu piłkarze Okocimskiego będą chcieli zapomnieć jak najszybciej. O meczu w Mielcu piłkarze Okocimskiego będą chcieli zapomnieć jak najszybciej.
Strzelanie już w 2. minucie rozpoczął Sebastian Głaz wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dziesięć minut później było już 2:0, gdy sytuację sam na sam wykorzystał Sebastian Łętocha. Piwosze błyskawicznie zdobyli gola kontaktowego za sprawą uderzenia sprzed pola karnego Jurija Hłuszko. Przez kolejne 77 minut na murawie niepodzielnie rządzili już gospodarze. Dziesięć minut przed przerwą precyzyjnym strzałem popisał się Krystian Getinger. Stal dzieła zniszczenia dopełniła w drugiej połowie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Łętocha popisując się efektownym i efektywnym lobem, a wynik meczu na 5:1 strzałem z linii pola karnego ustalił Bartosz Nowak.

Wyniki niedzielnych meczów 23. kolejki II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - Limanovia Limanowa 2:0 (2:0)
1:0 - Damian Kugiel 29'
2:0 - Tomasz Rydzak 32'

Stal Mielec - Okocimski Brzesko 5:1 (3:1) 1:0 - Sebastian Głaz 2' 2:0 - Sebastian Łętocha 12' 2:1 - Jurij Hłuszko 13' 3:1 - Krystian Getinger 35' 4:1 - Sebastian Łętocha 71' 5:1 - Bartosz Nowak 73'