21-latek ustrzelił Limanovię. "Było widać po nas boiskową złość"

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec nie rozpoczęli dobrze spotkania w Limanowej, ale pokazali hart ducha i wolę walki, gdyż udało im się podnieść głowy i po zaciętej walce wywalczyć trzy punkty.

Olga Krzysztofik
Po 30 minutach pojedynku w Limanowej gospodarze prowadzili 2:0, dopiero osiem minut później na listę strzelców wpisał się pierwszy z graczy Zagłębia Sosnowiec, a był to Sebastian Dudek, który wykorzystał rzut karny.
Kluczowe dla sosnowiczan były jednak dwa kolejne trafienia, których autorem był młody Hubert Tylec. W 39. minucie popisał się on strzałem zza pola karnego, a pięć minut później zaskoczył bramkarza Limanovii Limanowa strzałem tuż przy słupku z odległości 16 metrów. Dzięki 21-letniemu zawodnikowi Zagłębie prowadziło na przerwie 3:2.

- Nie da się ukryć, że nie weszliśmy zbyt dobrze w mecz, ale po drugiej zdobytej przez nas bramce było widać po nas boiskową złość. Podnieśliśmy głowy, ruszyliśmy na przeciwnika i ostatnie 15 minut pierwszej połowy były bardzo dobre w naszym wykonaniu. Udowodnił to wynik, z którego potrafiliśmy się podnieść - ocenił Tylec.

Ostatecznie sosnowiczanie triumfowali po zaciętej walce 4:3, tym samym realizując swój przedmeczowy cel. - Przyjechaliśmy do trzy punkty, nieważne jaki wynik, ważne, że wygraliśmy - podkreślił pomocnik Zagłębia.

Choć pierwsza wiosenna kolejka była w wykonaniu sosnowiczan słaba (przegrali oni w fatalnym stylu 0:1 z Okocimskim Brzesko), to od zmiany na stanowisku trenera radzą sobie bardzo dobrze, mając aktualnie na koncie dwa kolejne zwycięstwa - 3:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński oraz 4:3 z Limanovią Limanowa.

Przed startem II-ligowej wiosny Zagłębiacy podkreślali, że chcą dobrze rozpocząć rundę i najlepiej złapać serię trzech wygranych. - Na wyjazdach gubiliśmy dużo punktów, tak samo dużo punktów gubiliśmy z drużynami z dolnej części tabeli. Niby wygrywaliśmy mecze u siebie, ale za mało punktów zdobywaliśmy na wyjazdach. W Limanowej udało nam się wygrać. Bierzemy trzy punkty i koncentrujemy się na meczu z Rakowem - powiedział Hubert Tylec.

W najbliższą sobotę, 28 marca, sosnowiczanie podejmować będą Raków Częstochowa. Początek konfrontacji został zaplanowany na godzinę 17. W rundzie jesiennej w Częstochowie padł remis 1:1. Obecnie Zagłębie plasuje się na piątym miejscu, mając na koncie 36 punktów, a od strefy awansu drużynę dzielą dwa "oczka".

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!