Trener Wisły Puławy: Zespół chyba zapomniał o odprawie

Choć po pierwszej połowie puławianie przegrywali z Rozwojem Katowice, to w trakcie przerwy oblicze ich gry zmieniło się na lepsze i w drugiej części spotkania zaprezentowali się z lepszej strony.

Olga Krzysztofik
Pojedynek w Katowicach od samego początku nie ułożył się po myśli przyjezdnych, którzy bramkę stracili już w pierwszej minucie. Dopiero począwszy od dziesiątej minuty gracze Wisły Puławy zaczęli istnieć na boisku, lecz i tak w pierwszej połowie nie zdołali zagrozić rywalom, w związku z czym na przerwę schodzili przegrywając 0:2.
Po zmianie stron ich gra uległa poprawie, wyprowadzali oni groźniejsze ataki, z których dwa wykończyli zmiennicy - w 58. minucie był to Konrad Nowak, a w 78. minucie Jarosław Niezgoda. Poza postawą drużyny w pierwszej połowie spotkania zmartwienia trenera Bohdana Bławackiego wynikały również z kłopotów kadrowych. - Mieliśmy problemy z podstawowym składem, w sparingach graliśmy inną parą środkowych obrońców. Mateusz Pielach ma kontuzję, a Norbert Jędrzejczyk pauzował za cztery żółte kartki. Gdybyśmy mieli do dyspozycji tych dwóch zawodników, to Rozwojowi trudno byłoby zdobyć bramkę po strzale głową - zauważył szkoleniowiec Wisły.

Dla drużyny z Puław w spotkaniu z Rozwojem Katowice kluczowym momentem była... przerwa. W szatni trener przypomniał im o taktycznych założeniach, a począwszy od początku drugiej połowy dokonywał on zmian w ustawieniu - wpuszczeni na murawę zawodnicy odpłacili się Bohdanowi Bławackiemu dwoma golami, doprowadzającymi do remisu.

- W podstawowym składzie wyszło pięciu nowych zawodników. W pierwszej połowie moi podopieczni chyba w ogóle zapomnieli o przedmeczowej odprawie, brakowało długich podań, niektórzy zagrali słabiej. W przerwie dokonaliśmy dobrych zmian, zagraliśmy na dwóch napastników. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, uważam to za sprawiedliwy wynik - powiedział szkoleniowiec Wisły.

Wisła plasuje się w strefie spadkowej, obecnie zajmując 16. miejsce. W najbliższej kolejce zespół ten podejmować będzie Nadwiślana Góra, mecz został zaplanowany na sobotę 28 marca, a rozpocznie się o godzinie 15.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wisła Puławy utrzyma się w II lidze?