Trener Zagłębia Sosnowiec: Piłka jest piękna

Sosnowieccy piłkarze rozegrali zacięte spotkanie w Limanowej, które ostatecznie zakończyło się ich triumfem 4:3. Zwycięstwo Zagłębiaków można określić krótko jako to z kategorii z piekła do nieba.

Przed rozpoczęciem konfrontacji z Limanovią Limanowa sosnowiczanie byli świadomi, że nie będzie to łatwy pojedynek. Po 30 minutach gospodarze prowadzili już 2:0, udowadniając, że będą walczyć do ostatniego gwizdka. [ad=rectangle] W 38. minucie Zagłębiacy przystąpili do kontrataku i po sześciu minutach przewaga była już po ich stronie, najpierw karnego wykorzystał Sebastian Dudek, a dwukrotnie świetne podania na gole zamienił Hubert Tylec, dzięki czemu na przerwę to przyjezdni prowadzili 3:2.

Po zmianie stron nastąpił dalszy ciąg wyrównanego spotkania, w którym nie brakowało sytuacji bramkowych. Ostatecznie to sosnowiczanie triumfowali 4:3. - Takie mecze udowadniają, że piłka jest piękna. Limanovia prowadziła 2:0, my strzeliliśmy na 2:4, później było 3:4, dużo sytuacji, fajne zawody - ocenił Robert Stanek.

Szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec nie ukrywał wielkiej radości z odniesionego zwycięstwa. - Można powiedzieć z piekła do nieba, bardzo się cieszymy, bo wygraliśmy mecz z drużyną, która na pewno niejednemu zespołowi zabierze punkty i życzę im utrzymania. Dziękuję bardzo całej drużynie, całej kadrze, która była na meczu, chcę podziękować zawodnikom, którzy zostali w Sosnowcu, kibicom, którzy przyjechali tak licznie z Sosnowca. Idziemy małymi kroczkami do najbliższego meczu, będziemy robić dobrą pracę i będziemy tworzyć wspólny kolektyw. Dziękuję bardzo - podkreślił Stanek.

Następną okazję do wykazania się sosnowiecki kolektyw będzie miał w najbliższą sobotę. W dniu 28 marca Zagłębie podejmować będzie bowiem Raków Częstochowa, początek meczu został zaplanowany na godzinę 17.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!