Emigranci: Drugoplanowi wyszli z cienia

[tag=2800]Robert Lewandowski[/tag], [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] czy [tag=3863]Grzegorz Krychowiak[/tag] w miniony weekend nie zawojowali europejskich boisk, ale z ich cienia wyszli inni emigranci.

Maciej Kmita

Ludovic Obraniak (Caykur Rizespor)

W sobotnim meczu 25. kolejki tureckiej Super Lig z Kayseri Erciyessporem swojego drugiego ligowego gola w sezonie zdobył Ludovic Obraniak z Caykur Rizesporu. Były reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 29. minucie, pewnie wykorzystując rzut karny. Bramka Obraniaka dała jego zespołowi prowadzenie 2:0, a w 80. minucie zwycięstwo Rizesporu przypieczętował Sercan Kaya. 31-letniego Francuza nie było już wtedy na boisku - w 60. minucie zastąpił go Murat Duruer.

Dzięki tej wygranej zespół Obraniaka ma już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Sobotni mecz był piątym z rzędu Rizesporu bez porażki - podczas tej serii drużyna Hikmeta Karamana zdobyła 11 "oczek".

To drugi gol Obraniaka w dziewiątym występie w barwach Rizesporu. 31-latek ma do tego na koncie też dwie asysty.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
  • tere Zgłoś komentarz
    Ludovic Obraniak ma na koncie w Süper Lig 9 występów w tym : 2 gole zdobyte z Genclerbirligi i Erciyesspor , 2 asysty w meczach z Eskisehirspor i Balikesirspor. W Fortis Türkiye Kupasi
    Czytaj całość
    (Pucharze Turcji) na 2 występy ma 2 asysty z ADANA DEMIRSPOR oraz FENERBAHCE SK. Nie wiem skąd ta informacja o trzecim golu. Na oficjalnej stronie FB i na TT Çaykur Rizespor można znaleźć video na którym widać jak to Obraniak "psuje" atmosferę w szatni po meczu z Kayseri Erciyesspor. Nie czai się skulony gdzieś w kąciku w szatni, jak to zawsze próbowały wmówić kibicom polskie media . Widać na nim dokładnie , że nieznajomość języka tureckiego zupełnie nie przeszkadza mu zaaklimatyzować się w tym zespole. Podobny film był kiedyś zamieszczony w internecie z szatni Girondins Bordeaux. Drewniak2010 nie sądzę, że spełnią się twoje proroctwa. Nie wygląda na to, żeby trener Hikmet Karaman był z niego niezadowolony , wręcz przeciwnie to z Obraniakiem w składzie Rizespor odniósł dwa pierwsze zwycięstwa na własnym stadionie w tym sezonie.
    • drewniak2010 Zgłoś komentarz
      Obraniak na chwilę jest dobry potem popadnie w konflikt z trenerem albo nie będzie mu się chciało uczyć języka, straci miejsce w podstawowym składzie, potem już wcale nie będzie grał i
      wypad z Turcji do następnego naiwniaka co go zatrudni.