Manuel Neuer już trzeci raz zawalił gola z Gladbach. "Powinienem tylko odbijać piłkę" (wideo)

Manuel Neuer już po raz trzeci nie stanął na wysokości zadania w meczu Bayernu Monachium z Borussią M'gladbach. Jak tłumaczył swoją wpadkę w niedzielnym pojedynku 26. kolejki Bundesligi?

Konrad Kostorz
W sezonie 2010/2011 Bayern Monachium dwukrotnie przegrał z Borussią M'gladbach. Na Allianz Arena Die Fohlen wygrali 1:0 po tym, jak Manuel Neuer niepotrzebnie wyszedł z bramki i nieoczekiwanie przegrał pojedynek powietrzny z Igorem de Camargo. W rewanżu Bawarczycy ulegli rywalowi 1:3, a Neuer w 11. minucie wykopał piłkę wprost pod nogi Marco Reusa, który skorzystał z koszmarnego błędu golkipera.
Po czterech latach najlepszy bramkarz świata w 2014 roku znów sprezentował bramkę Gladbach. W 30. minucie miał futbolówkę na rękawicach po uderzeniu Raffaela z 14 metrów, jednak nie zdołał zatrzymać jej przed linią bramkową. - Chciałem złapać piłkę, podczas gdy powinienem ją tylko odbijać. Prawdopodobnie nie skończyłoby się to stratą gola, ale liczyłem, że rywale nie będą mieli okazji do dobitki - wyjaśnił po końcowym gwizdku jeden z głównych winowajców porażki Bayernu w stosunku 0:2. - Nie znaleźliśmy sposobu na defensywę Gladbach, która grała naprawdę znakomicie. Nie ma jednak powodów, by rozpaczać, zwłaszcza że po porażce z Wolfsburgiem bardzo szybko się podnieśliśmy - dodał.

- Murawa była mokra, a piłka leciała szybko - nie miał pretensji do golkipera Pep Guardiola. Dodajmy, że w rundzie jesiennej Bayern bezbramkowo zremisował z Gladbach, a bohaterem spotkania został Neuer, który popisał się trzema interwencjami światowej klasy.