Dominacja Słoników - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz

Jeden z głównych kandydatów do awansu po wpadce w Ząbkach w pełni się zrehabilitował. Zwycięstwo z Sandecją nie było ani przez chwilę zagrożone, a mogło być nawet wyższe.

Krzysztof Niedzielan
Bohaterem pierwszych minut był Emil Drozdowicz. Najpierw w 6. minucie strzał głową napastnika o metr minął słupek. Gracz Słoników już nie pomylił się w minucie 10. Zakończył wtedy kontrę gospodarzy i strzałem z bliska wykorzystał asystę Dawida Plizgi. Po kwadransie mogło być 2:0, ale z kolejnym strzałem Drozdowicza poradził sobie Łukasz Radliński.
Sandecja ogromne szczęście miała w 28. minucie. Wtedy po centrze Patryka Fryca główka Dawida Sołdeckiego o centymetry minęła bramkę. Zdecydowana przewaga Termaliki potwierdziła się w 32. minucie. Wtedy Jakub Biskup dośrodkował z prawej strony, a przy nieporozumieniu stoperów gości z bliska piłkę wpakował do siatki Emil Drozdowicz. Niecieczanie zasłużenie prowadzili, a Sandecja w I połowie specjalizowała się w szybkim pozbywaniu się piłki. Na domiar złego w 43. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Cheikh Niane i goście musieli grać w osłabieniu.

Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany, ale gospodarze nie zamierzali odpuszczać i w 56. minucie strzelili trzecią bramkę. Asystę zaliczył Dawid Plizga, a z bliska piłkę do siatki skierował Kamil Włodyka. W 63. minucie powinno być 4:0, ale Jakub Czerwiński po dośrodkowaniu Dawida Plizgi z bliska uderzył nad poprzeczką.

Termalica już do końca kontrolowała wynik, nie dała sobie strzelić i w pełni zasłużenie zwyciężyła. Wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała, ale w samej końcówce Emil Drozdrowicz główkował obok bramki i nie skompletował hat-tricka.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz  3:0 (2:0)
1:0 - Emil Drozdowicz 10'
2:0 - Emil Drozdowicz 32'
3:0 - Kamil Włodyka 56'

Termalica: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Jakub Czerwiński, Bartosz Kopacz, Dariusz Jarecki, Jakub Biskup (81' Dawid Kamiński), Krzysztof Kaczmarczyk (59' Tomasz Foszmańczyk), Dawid Plizga, Dawid Sołdecki (70' Mateusz Kupczak), Kamil Włodyka, Emil Drozdowicz.

Sandecja: Łukasz Radliński - Marcin Makuch (61' Sebastian Szczepański), Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Dudzic, Cheikh Niane, Matej Nather, Szymon Kuźma (40' Filip Piszczek), Maciej Bębenek, Armand Ella Ken (73' Rudolf Urban).

Żółte kartki: Cheikh Niane, Maciej Bębenek (Sandecja) oraz Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki (Termalica).
Czerwona kartka: Cheikh Niane /43' - za drugą żółtą/ (Sandecja).