Belgia: Jedenasty gol Piotra Parzyszka

W sobotnim meczu 30. kolejki belgijskiej II ligi z Patro Eisden (2:2) swoją jedenastą bramkę w sezonie zdobył Piotr Parzyszek z Sint Truidense VV.

Maciej Kmita

Były młodzieżowy reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 41. minucie gry, doprowadzając do wyrównania 1:1. W 59. minucie prowadzenie jego drużynie dał Hilaire Momi, ale zespół Parzyszka nie zdołał obronić przewagi i ostatecznie podzielił się punktami z rywalem.

Po 30 rozegranych kolejkach drużyna Parzyszka jest liderem belgijskiej II ligi z dziewięcioma punktami przewagi nad drugim w tabeli zespołem.

Parzyszek, który w sobotę rozegrał 69 minut, z jedenastoma bramkami na koncie jest najlepszym strzelcem Kanarków. Do lidera klasyfikacji całej ligi, którym jest Romero Regales z Lommel United, brakuje mu siedmiu trafień.

Sint-Truidense VV - Patro Eisden 2:2 (1:1)
0:1 - Stefani 26'
1:1 - Parzyszek 41'
2:1 - Momi 59'
2:2 - Allegria 84'