Mistrzostwa Polski Juniorów: Złoty medal dla Orlenu Wisły Płock

Juniorzy Orlenu Wisły Płock, którzy w ostatnim czasie zdominowali rozgrywki młodzieżowe zostali po raz kolejny mistrzami Polski juniorów. W finale pokonali 27:24 Siódemkę Miedź Legnica.

Michał Gałęzewski
W ciągu ostatnich sześciu sezonów, młodzi Nafciarze zdobyli cztery złote i dwa srebrne medale Mistrzostw Polski Juniorów. W półfinale Final Four w Legnicy pokonali MTS Kwidzyn aż 32:21. Siódemka Miedź wygrała natomiast z Vive Tauronem Kielce po dogrywce.
Na początek w sobotę rozegrany został mecz o trzecie miejsce. W nim zmierzyły się zespoły z Kielc i z Kwidzyna. Po raz kolejny mecz z udziałem zawodników z województwa świętokrzyskiego był niezwykle wyrównany i znowu w dogrywce Vive Tauron okazał się gorszy. Prowadzeni przez Patryka Rombela kwidzynianie wygrali w niej różnicą czterech trafień i ostatecznie zwyciężyli 32:28.

W finale od początku bardzo dobrze grali szczypiorniści z Legnicy, którzy szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Przed przerwą Orlen Wisła Płock zaczęła jednak przejmować inicjatywę na boisku i już do przerwy prowadzili z zapasem jednego trafienia. Druga połowa była wyrównana do 48 minuty, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 20:20. Później jednak cztery bramki z rzędu rzucili podopieczni Bogdana Janiszewskiego i ostatecznie zwyciężyli 27:24.

Mecz o 3. miejsce: Vive Tauron Kielce - MTS Kwidzyn 28:32 (11:14, 26:26)

Mecz o 1. miejsce: Siódemka Miedź Legnica - Orlen Wisła Płock 24:27 (12:13)

MVP turnieju: Jakub Moryń (Orlen Wisła Płock).