Bundesliga: Milowy krok Bayeru w kierunku LM, Bellarabi rozmontowywał obronę Schalke

Aptekarze po golu Karima Bellarabiego pokonali Schalke 04 w hitowym meczu 26. kolejki Bundesligi. Zespołowi Roberto Di Matteo trudno będzie wywalczyć awans do Champions League.

Konrad Kostorz
We wtorek Karim Bellarabi bardzo słabo spisywał się na Vicente Calderon w Madrycie i nie był silnym punktem Bayeru przeciwko Atletico. Cztery dni później zagrał o niebo lepiej, nękając przez całe zawody obronę Schalke. Reprezentant Niemiec zdobył w szlagierowym spotkaniu jedynego gola - w 35. minucie po podaniu Simona Rolfesa uderzył mocno i precyzyjnie pod poprzeczkę z dość ostrego kąta.
Aptekarze wygrali w Gelsenkirchen zasłużenie, a gospodarzy kilka razy musiał ratować dobrze tym razem dysponowany Timon Wellenreuther. W ostatnim kwadransie tylko Bellarabi mógł dwukrotnie przypieczętować sukces swojej drużyny, jednak szwankowała u niego skuteczność. Często podejmował też błędne decyzje, gdy znajdował się już w polu karnym Koenigsblauen.Schalke mimo porażki nie zaprezentowało się ze złej strony i przeprowadziło wiele obiecujących akcji. Problemem gospodarzy od pierwszego do ostatniego gwizdka było stwarzanie czystych sytuacji strzeleckich. Na początku meczu niewiele do szczęścia zabrakło Klaas-Janowi Huntelaarowi, a w 51. minucie tuż obok słupka przymierzył Christian Fuchs.
Karim Bellarabi zdobył zwycięskiego gola dla Bayeru na Veltins-Arena Karim Bellarabi zdobył zwycięskiego gola dla Bayeru na Veltins-Arena
Ponadto podopieczni Roberto Di Matteo dwukrotnie mieli ogromne pretensje do arbitra - domagali się podyktowania rzutu wolnego z obrębu pola karnego po tym, jak Bernd Leno złapał piłkę podawaną mu przez Omera Topraka, oraz jedenastki po zagraniu ręką Roberto Hilberta. Nie wydaje się jednak, by Peter Gagelmann podjął błędne decyzje.

Dzięki wygranej Bayer wskoczył na 3. miejsce w tabeli i najprawdopodobniej na nim pozostanie, chyba że Gladbach w niedzielę sensacyjnie wygrają na Allianz Arena. Schalke plasuje się na 5. lokacie, ale do Borussii traci aż 5 "oczek". Dodajmy, że w 78. minucie na murawę wbiegł Jefferson Farfan, który tym samym powrócił do gry po rocznej przerwie.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)
0:1 - Bellarabi 35'

Schalke: Wellenreuhter - Ayhan, Matip, Nastasić - Barnetta, Hoeger, Neustaedter (64' Goretzka), Meyer (78' Farfan), Fuchs - Sane (42' Boateng), Huntelaar.

Bayer: Leno - Hilbert, Papadopoulos (46' Toprak), Spahić, Wendell - Rolfes, Castro - Bellarabi, Brandt, Son (46' Calhanoglu) - Kiessling (77' Bender).

Żółte kartki: Hoeger, Neustaedter (Schalke) oraz Hilbert, Papadopoulos, Bellarabi, Wendell (Bayer).

Sędzia: Peter Gagelmann.

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Bundesliga: Borussia wygrała 3:2, przebłyski Błaszczykowskiego, przełamanie VfB Stuttgart