Premier League: Arsenal nadal w gazie

Arsenal potwierdził dobrą formę i w sobotnim meczu Premier League wygrał z Newcastle United. Na boisku pojawili się w barwach swoich drużyn Łukasz Fabiański i Marcin Wasilewski.

Bartosz Zimkowski

Arsenal znał już wynik Manchesteru City, który wygrał w sobotę z West Bromwich Albion 3:0. Musiał zatem zdobyć trzy punkty w starciu z Newcastle United jeśli chciał pozostać za The Citizens. Przed kolejką obie drużyny dzielił tylko jeden punkt.

Kanonierzy fantastycznie zagrali pomiędzy pierwszym a drugim kwadransem meczu. W 24. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę uderzył Danny Welbeck, ale Olivier Giroud zmienił tor lotu futbolówki i to przesądziło o sukcesie tej akcji. Ledwie cztery minuty później było już 2:0. Ponownie francuski napastnik wpisał się na listę strzelców. Giroud wygrał pojedynek w polu karnym rywali i głową uzyskał swojego trzynastego gola w Premier League w tym sezonie.
Londyńczycy do przerwy prowadzili 2:0, chociaż nie grali wielkich zawodów. Tuż po przerwie stracili jednak bramkę. Moussa Sissoko nie dał szans na skuteczną interwencję Davidowi Ospinie i wszystko było jeszcze możliwe. Sroki mimo zamknięcia Arsenalu na ich połowie nie potrafiły przełamać defensywy Kanonierów i przegrały 1:2. Arsene Wenger mógł cieszyć się z ósmego wyjazdowego zwycięstwa na obcym terenie.

Po dwóch z rzędu porażkach komplet "oczek" zapisał na swoim koncie zespół Łukasza Fabiańskiego Swansea City. Łabędzie pokonały będącą w formie Aston Villę 1:0. Dla polskiego golkipera było to już jedenaste czyste konto w Premier League.

45 minut w barwach Leicester City rozegrał Marcin Wasilewski. Polski obrońca pojawił się na murawie White Hart Lane w przerwie, gdy Lisy przegrywały z Tottenhamem Hotspur 1:2. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kogutów 4:3, a ponownie bohaterem został Harry Kane. Napastnik londyńczyków uzyskał hattrick i ma na koncie już 19 bramek - najwięcej spośród wszystkich piłkarzy.