Premier League: Łatwa przeprawa Manchesteru City

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Manchester City nie miał trudnego zadania w pierwszym meczu 30. kolejki Premier League. Wygrał z West Bromwich Albion 3:0.

Katastrofalnie zaczął się ten mecz dla West Bromwich Albion. W drugiej minucie Gareth McAuley faulował wychodzącego na czystą pozycję Wilfrieda Bony'ego i sędzia nie miał litości dla gracza West Bromwich Albion - czerwona kartka i goście niemal całe spotkanie musieli grać w osłabieniu. Jak pokazały powtórki - to nie McAuley powinien wylecieć z boiska, a Craig Dawson.

Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze przed upływem drugiego kwadransa. Po kilku podaniach futbolówka trafiła pod nogi Bony'ego, który z okolic 10 metra strzelił nie do obrony dla Boaza Myhilla. Dla Iworyjczyka był to dopiero pierwszy gol w barwach Manchesteru City. Uczynił to w siódmym meczu.  [ad=rectangle] Jeszcze przed przerwą The Citizens zdobyli drugą bramkę. Wydatnie pomogli im w tym piłkarze West Bromwich Albion, którzy nie potrafili wybić piłki. Efekt był taki, że z pięciu metrów Fernando wpakował ją do siatki przeciwnika. Co ciekawe, dla Brazylijczyka to drugie trafienie w tym sezonie, a wcześniejsze zanotował także w pojedynku z WBA.

Po zmianie stron podopieczni Manuela Pellegriniego nadal atakowali. Swoje sytuacje miał Sergio Aguero, który próbował zrehabilitować się za niewykorzystany rzut karny sprzed kilku dni. Ostatecznie nie udało mu się, ponieważ ostatnia bramka była autorstwa Davida Silvy. Spora w tym zasługa Stevana Jovetica, gdyż to on strzelał, a Hiszpan tylko nieznacznie dotknął piłkę.

Man City wygrał 3:0, a mógł dużo wyżej. Gospodarzom pomogła sytuacja z drugiej minuty od kiedy to goście grali w osłabieniu.

Manchester City - West Bromwich Albion 3:0 (2:0) 1:0 - Wilfried Bony 27' 2:0 - Fernando 40' 3:0 - David Silva 77'

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, GaelClichy, Jesus Navas, Fernando, Frank Lampard (65' Stevan Jovetić), David Silva(81' James Milner), Wilfried Bony (78' Edin Dzeko), Sergio Aguero.

WBA: Boaz Myhill - Craig Dawson, Gareth McAuley, Joleon Lescott, Jonas Olsson, Stephane Sessegnon (89' Youssouf Mulumbu), Darren Fletcher, Chris Baird, Craig Gardner, James Morrison, Saido Berahino (86' Victor Anichebe).

Czerwona kartka: Gareth McAuley /2' - za faul taktyczny/ (WBA).

Sędzia: Neil Swarbrick.