Ligue 1: Hat-trick "Ibry" uratował Paris Saint-Germain przed dużą wpadką

Paris Saint-Germain wreszcie liderem Ligue 1. W meczu z nisko notowanym FC Lorient mistrz Francji jednak nie olśnił, a trzy punkty zainkasował dzięki znakomitej skuteczności Zlatana Ibrahimovicia.

Szymon Mierzyński
Początek spotkania był dla ekipy Laurenta Blanca wręcz wymarzony. Szwed zaczął strzelanie już w 4. minucie, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Benjamina Lecomte'a na nim samym.

Później gospodarze zaczęli grać nonszalancko, mieli wprawdzie wyraźną przewagę, ale przesadzali z dryblingami zamiast częściej finalizować swoje akcje strzałami.

W drugiej połowie PSG wytraciło impet, a przyjezdni wyczuli szansę na wywiezienie ze stolicy zdobyczy punktowej. W 67. minucie stan rywalizacji wyrównał najaktywniejszy w ich szeregach Jordana Ayewa, który popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego. Kilka chwil później mistrz Francji mógł przeżyć prawdziwą katastrofę, lecz po kolejnym strzale Ayewa Marco Verratti wybił futbolówkę z linii bramkowej.
Mistrzowi Francji zajrzało w oczy widmo kompromitacji, ale mimo dość przeciętnej gry udało mu się zwyciężyć. W 82. minucie znów objął prowadzenie po rzucie karnym wykonywanym przez Zlatana Ibrahimovicia. Tym razem Tony Chapron wskazał na "wapno" po bardzo nierozważnym faulu Lamine'a Kone na Javierze Pastore. W doliczonym czasie natomiast "Ibra" skompletował hat-trick i wreszcie trafił do siatki z gry. Wykorzystał wtedy sytuację sam na sam po podaniu Verrattiego.

PSG pokonało walczące o utrzymanie Lorient 3:1 i wreszcie wdrapało się na pozycję lidera. Piłkarze Laurenta Blanca czekają teraz na odpowiedź Olympique Lyon, który w sobotę podejmie OGC Nice.

Paris Saint-Germain - FC Lorient 3:1 (1:0)
1:0 - Zlatan Ibrahimović (k.) 4'
1:1 - Jordan Ayew 67'
2:1 - Zlatan Ibrahimović (k.) 82'
3:1 - Zlatan Ibrahimović 90+1'

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Gregory van der Wiel, Thiago Silva, Thiago Motta, Maxwell, Javier Pastore, Marco Verratti, Blaise Matuidi, Ezequiel Lavezzi (64' Adrien Rabiot), Zlatan Ibrahimović, Edinson Cavani.

FC Lorient: Benjamin Lecomte - Lamine Gassama, Lamine Kone, Wesley Lautoa, Vincent Le Goff, Romain Philippoteaux (82' Yann Jouffre), Walid Mesloub, Francois Bellugou (85' Gianni Bruno), Maxime Barthelme (62' Benjamin Jeannot), Jordan Ayew, Didier Ndong.

Żółte kartki: Thiago Motta, Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Benjamin Lecomte, Lamine Kone, Lamine Gassama (FC Lorient).

Sędzia: Tony Chapron.

->Wyniki Ligue 1

->Tabela Ligue 1

LM: Starcia gigantów i powtórka ostatniego finału!

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain zacznie wreszcie seryjnie wygrywać i obroni mistrzostwo Francji?