PP: Awans przypieczętowany w sparingowej atmosferze - relacja z meczu Lech Poznań - Znicz Pruszków

Lech przypieczętował awans do półfinału Pucharu Polski, pokonując na Inea Stadionie Znicz Pruszków 1:0. Spotkanie było nudne i toczyło się w sparingowej atmosferze.

Szymon Mierzyński
Wysokie zwycięstwo Kolejorza w pierwszej potyczce pozbawiło rewanż jakiegokolwiek ciężaru gatunkowego i to niestety znacząco wpłynęło na jakość środowego widowiska. Przez niemal cały mecz na boisku nie działo się nic ciekawego.Gospodarze mieli inicjatywę, jednak nie dyktowali zbyt wysokiego tempa i niezmiernie rzadko stwarzali jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Oliwera Wienczatka. Pierwszy strzał obejrzeliśmy w 17. minucie, lecz próba Dariusza Formelli zza pola karnego była bardzo niecelna.
Golem zapachniało dopiero w 35. minucie, gdy po rzucie rożnym golkiper Znicza wypuścił piłkę z rąk i ten błąd próbował wykorzystać Marcin Kamiński. Na drodze do szczęścia stanął mu jednak jeden z obrońców. W pierwszej części warto jeszcze odnotować kiks Jakuba Serafina w doskonałej sytuacji na 15. metrze, a także okazję Dawida Kownackiego, który po akcji oskrzydlającej niepotrzebnie próbował przyjmować piłkę zamiast oddać natychmiastowy strzał. W efekcie ułatwił interwencję Wienczatkowi.

Po zmianie stron widowisko było tylko nieco lepsze, choć lechici mogli zacząć od mocnego uderzenia. W 49. minucie soczyście z 20 metrów huknął Muhamed Keita i futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W dalszej części rywalizacji poznaniacy sukcesywnie podkręcali tempo i spychali pruszkowian do głębokiej defensywy. Długo jednak zanosiło się na bezbramkowy remis, aż w końcu nadeszła 89. minuta, w której gospodarzom udało się wywalczyć skromne zwycięstwo. Krystian Sanocki zagrał z prawej strony boiska do Formelli, a ten oddał precyzyjny płaski strzał w długi róg. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce.

Kolejorz zwyciężył ostatecznie 1:0, a w całym dwumeczu pokonał Znicza 6:1. W półfinale rywalem wicemistrza Polski będzie inna II-ligowa rewelacja, Błękitni Stargard Szczeciński.

Lech Poznań - Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
1:0 - Dariusz Formella 89'
pierwszy mecz: 5:1, awans: Lech Poznań

Lech Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Tamas Kadar, Marcin Kamiński (46' Jan Bednarek), Luis Henriquez, Arnaud Djoum, Jakub Serafin, Dariusz Formella, David Holman (67' Vojo Ubiparip), Muhamed Keita, Dawid Kownacki (61' Krystian Sanocki).

Znicz Pruszków: Oliwer Wienczatek - Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Piotr Gurzęda, Michał Kucharski, Igor Biedrzycki, Krzysztof Kopciński, Adam Dobosz (82' Artur Januszewski), Paweł Tomczyk, Mateusz Pielak (71' Bartosz Żurek), Patryk Kubicki (58' Daniel Nawrocki).

Żółta kartka: Daniel Nawrocki (Znicz Pruszków).

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn).

Widzów: 8273.