Zawodnik z Rybnika zagrał dobry mecz, ale ma do siebie pretensje

Debiutujący przed rybnicką publicznością Sebastian Siwek zostawił po sobie dobre wrażenie. - Bardziej zależało mi na zwycięstwie - mówi zawodnik ROW-u, który w dwóch meczach zdobył zaledwie punkt.

Zielono-czarni nowy rok piłkarski rozpoczynali z pierwszego miejsca w tabeli II ligi. Po dwóch wiosennych potyczkach ROW stracił pozycję lidera i nie zachwycił w spotkaniach z niżej notowanymi rywalami. Powrót rybniczan na Gliwicką zakończył się niespodziewaną porażką. - Wszyscy widzieliśmy jak ten mecz wyglądał. Graliśmy w piłkę, stwarzaliśmy sytuacje, ale futbolówka niestety nie wpadła do siatki przeciwnika. Siarka wybiła piłkę z własnej połowy, to nas zaskoczyło i przegraliśmy 0:1 - nie mógł pogodzić się z porażką Sebastian Siwek. [ad=rectangle] 22-latek długo zastanawiał się nad postawą drużyny, która w 42. minucie gry dopuściła do straty bramki. - Ogólnie popełniliśmy błąd w defensywie. Nie może zaskakiwać nas piłka wybita z połowy rywala. Myślę, że nawet obrońca który wybijał, nie patrzył gdzie posyła futbolówkę. Po prostu ją wybił i tak straciliśmy punkty - ocenia zawodnik, który do zespołu trenera Marcina Prasoła dołączył zimą.

Sebastian Siwek pokazał, że może być dużym wzmocnieniem drużyny z Rybnika

Siwek spisywał się dobrze, rozgrywał akcje ROW-u i często zagrażał bramce gości. Mógł też odmienić losy spotkania, lecz podobnie jak jego koledzy nie był tego dnia skuteczny. - Mam trochę pretensje do siebie, ponieważ pierwszą okazję, którą miałem powinienem lepiej wykorzystać. Nie mnie to oceniać jak wypadłem. Z pewnością byłbym bardziej zadowolony, jeżeli odnosilibyśmy zwycięstwa - przyznaje były gracz Górnika Wesoła i uważa, że w żaden sposób nie zaskoczył ich sposób gry Siarki Tarnobrzeg.

- Jesteśmy gotowi na to, że drużyny przyjeżdżające do Rybnika będą się murowały. Mimo to potrafiliśmy stworzyć dużo sytuacji. Nie powiedziałbym, że ciężko jest nam sforsować obronę przeciwnika - dodaje Siwek.

Dla rybniczan nie była to pierwsza wpadka. W minionej kolejce, grając w przewadze z Nadwiślanem Góra, nie dowieźli korzystnego wyniku do końcowego gwizdka. - We wcześniejszym meczu straciliśmy dwa punkty. Niestety, taka jest piłka. Nie udało nam się wygrać, ale gramy dalej. Nie składamy broni i w kolejnych spotkaniach będziemy walczyli o zwycięstwo. Mam nadzieję, że tym razem zgarniemy trzy punkty - kończy zawodnik ROW-u.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!