Puchar Anglii: Pogromca Chelsea za burtą

W poniedziałek rozegrano powtórzony mecz Pucharu Anglii. Reading nie dało szans Bradford i zwyciężyło na własnym stadionie 3:0.

Bartosz Zimkowski

Zaledwie jeden celny strzał oddali gracze Bradford, którzy aby awansować do ćwierćfinału ograli m.in. Chelsea i to na Stamford Bridge. W pierwszym spotkaniu nie było rozstrzygnięcia, a tym razem na Madejski Stadium już po dziewięciu minutach można było wskazać zwycięzcę. The Royals prowadzili 2:0 i zdecydowanie dominowali.

Trzecie trafienie dorzucili w drugiej połowie, kiedy goście grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Feliepe Moraisa. Reading zwyciężyło 3:0 i w kolejnej rundzie zagra z Arsenalem.

Reading - Bradford 3:0 (2:0)
1:0 - Hal Robson-Kanu 6'
2:0 - Garath McCleary 9'
3:0 - Jamie Mackie 68'

Czerwona kartka: Felipe Morais /62'/ (Bradford).

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)