Szwajcaria: Kolejne trafienie Daniela Sikorskiego

W niedzielnym meczu 24. kolejki szwajcarskiej ekstraklasy z FC Basel (2:2) swojego pierwszego ligowego gola w sezonie zdobył Daniel Sikorski z FC St. Gallen.

Maciej Kmita

Sikorski, który w przerwie zimowej był już jedną nogą poza AFG Areną, po raz trzeci z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie na mecz ligowy FC. St. Gallen, a gol strzelony mistrzowi Szwajcarii jest jego pierwszym w Super League. 28-latek wpisał się na listę strzelców w 15. minucie gry, doprowadzając do remisu 1:1. Na boisku przebywał do 63. minuty, a opuścił je, gdy wynik był już ustalony.

To pierwszy ligowy gol Sikorskiego w bieżącym sezonie, ale trzeci, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie rozgrywki. W minioną środę ustrzelił bowiem dublet w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Szwajcarii z SC Buochs. W trzech poprzednich występach ligowych Sikorski zaliczył z kolei jedną asystę.

Daniel Dziwniel znalazł się poza "18" FC St. Gallen na niedzielny mecz.

FC St. Gallen - FC Basel 2:2 (2:2)
0:1 - Delgado 9'
1:1 - Sikorski 15'
1:2 - Calla 35'
2:2 - Treand 42'