Stomil pogrążony w Gdyni - relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

Arka Gdynia po fantastycznym występie pokonała na własnym stadionie 4:1 Stomil Olsztyn. Kolejne kapitalne zawody rozegrał Brazylijczyk Marcus da Silva.

Bartosz Wiśniewski
Zarówno Arka Gdynia jak i Stomil Olsztyn wygrały swoje pierwsze wiosenne mecze i między innymi dlatego sobotnie spotkanie zapowiadało się ciekawie. Od pierwszych minut kibice nie mogli narzekać na brak emocji.
Pojedynek był toczony w szybkim tempie. Pierwszy cios w 18. minucie wyprowadzili gospodarze. Paweł Abbott zamarkował uderzenie i... podał do Nalepy, który w sytuacji sam na sam pewnym strzałem pokonał Skibę.

Arkowcy kontrolowali wydarzenia na boisku. Swoją przewagę w 28. minucie udokumentowali kolejną bramką. Tym razem świetną akcją popisał się Michał Renusz. Skrzydłowy zszedł do środkowej strefy i huknął z dystansu wprost w okienko bramki Arki.

Kilka chwil później było już 3:0. Futbolówkę głową do siatki rywali skierował tym razem Marcus Vinicius da Silva, który był dobrze ustawiony po tym, jak Skiba wybronił strzał Abbotta. W drugiej części gry Arkowcy również byli stroną dominująca i w 63. minucie drugą swoją bramkę strzelił Marcus da Silva.

W 79. minucie honorowe trafienie dla gości zdobył Roman Maczułenko, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Miszczukiem. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Arka mogła cieszyć się z kolejnych trzech punktów. W dwóch wiosennych meczach podopieczni Grzegorza Nicińskiego strzelili osiem bramek, a stracili zaledwie jedną.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 4:1 (3:0)
1:0 - Michał Nalepa 18'
2:0 - Michał Renusz 24'
3:0 - Marcus da Silva 27'
4:0 - Marcus da Silva 63'
4:1 - Roman Maczułenko 79'

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk, Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Michał Renusz, Michał Nalepa (65' Michał Rzuchowski), Antoni Łukasiewicz (85' Michał Gałecki), Paweł Wojowski, Marcus Vinicius da Silva, Paweł Abbott (73' Michał Szubert).

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba, Janusz Bucholc, Witalij Berezowskyj, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna, Roman Maczułenko, Łukasz Jegliński, Dawid Szymonowicz, Igor Skoba (46' Piotr Głowacki), Karol Żwir (46' Paweł Łukasik), Wołodymyr Kowal (81' Łukasz Jamróz).

Żółte kartki: Warcholak (Arka), Głowacki, Kowal, Maczułenko, Wełna (Stomil).