Puchar Anglii: Danny Welbeck pogrążył Manchester United! Zwycięski powrót Wojciecha Szczęsnego!

Arsenal w półfinale Pucharu Anglii! W hitowym starciu na Old Trafford Kanonierzy pokonali Manchester United 2:1, a decydującego gola zdobył Danny Welbeck!

Szymon Mierzyński
Między słupkami bramki ekipy z Emirates Stadium - podobnie jak w potyczce 1/8 finału z Middlesbrough (2:0) - stanął Wojciech Szczęsny. Polak może być umiarkowanie zadowolony ze swojego występu. Nie miał wprawdzie nadmiaru pracy, momentami sprawiał wrażenie nieco "elektrycznego", ale nie popełnił błędów. W najmniejszym stopniu nie zawinił przy bramce Wayne'a Rooneya w 29. minucie. Reprezentant Anglii trafił wtedy do siatki głową po kapitalnej centrze Angela di Marii.To był jednak gol wyrównujący, bo kilka chwil wcześniej wynik otworzyli londyńczycy. Alex Oxlade-Chamberlain świetnie wymanewrował trzech rywali, obsłużył Nacho Monreala i Hiszpan sfinalizował tę składną akcję strzałem z kilku metrów.
Do przerwy był remis 1:1, zaś po zmianie stron decydujący cios zadał Arsenal. W 62. minucie Antonio Valencia popełnił niewyobrażalny błąd, zbyt krótko podając do Davida de Gei, w efekcie piłkę przejął Danny Welbeck, który minął golkipera Czerwonych Diabłów i trafił do pustej bramki. Manchester United pogrążył wychowanek tego klubu, sprzedany do ekipy Kanonierów zaledwie kilka miesięcy temu!

Drużyna Louisa van Gaala nie była już w stanie odpowiedzieć, miała zresztą utrudnione zadanie, bo przez ostatnie kilkanaście minut grała w osłabieniu. Powód? Dwie żółte kartki dla Di Marii. Argentyńczyk najpierw został ukarany za symulowanie faulu, a po chwili za szarpnięcie sędziego Michaela Olivera za koszulkę.

Arsenal wciąż ma zatem szansę na obronienie trofeum, a w półfinale jego rywalem będzie lepszy z pary Bradford City - Reading FC.

Manchester United - Arsenal Londyn 1:2 (1:1)
0:1 - Nacho Monreal 26'
1:1 - Wayne Rooney 29'
1:2 - Danny Welbeck 62'

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Marcos Rojo (73' Adnan Januzaj), Luke Shaw (46' Phil Jones), Daley Blind, Ander Herrera (46' Michael Carrick), Angel di Maria, Marouane Fellaini, Ashley Young, Wayne Rooney.

Arsenal Londyn: Wojciech Szczęsny - Hector Bellerin (66' Calum Chambers), Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin, Santi Cazorla, Alex Oxlade-Chamberlain (51' Aaron Ramsey), Mesut Oezil, Alexis Sanchez, Danny Welbeck (74' Olivier Giroud).

Żółte kartki: Ander Herrera, Marouane Fellaini, Ashley Young, Marcos Rojo, Angel di Maria, Adnan Januzaj (Manchester United) oraz Hector Bellerin, Aaron Ramsey (Arsenal Londyn).

Czerwona kartka: Angel di Maria /77' za drugą żółtą/ (Manchester United).

Sędzia: Michael Oliver.

Widzów: 74 285.

Puchar Anglii: Liverpool nie poradził sobie z I-ligowcem

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Arsenal ponownie zdobędzie Puchar Anglii?