Beznadziejny debiut Tomasza Hajty - relacja z meczu Arka Gdynia - GKS Tychy

Arka Gdynia rozgromiła na własnym stadionie GKS Tychy, w którym na ławce trenerskiej debiutował Tomasz Hajto. Goście nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji.

Bartosz Wiśniewski
Dla Arki Gdynia i GKS Tychy niedzielny mecz był pierwszym testem po zimowej przerwie. Obie drużyny dokonały ciekawych transferów, które miały podnieść poziom gry. Od pierwszej minuty jednak gra wszystkich zawodników pozostawiała bardzo wiele do życzenia.
Tempo meczu było słabe. Arkowcy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie mieli żadnego pomysłu na rozgrywanie akcji. Piłki głównie rozdzielał środkowy obrońca Krzysztof Sobieraj, ale jego podania bardzo często były niecelne - zbyt mocne, albo zagrywane za plecy swoich kolegów.

Gorąco zrobiło się dopiero w 31. minucie. Marcus Vinicius da Silva po świetnym podaniu z głębi pola ruszył między dwóch obrońców i wygrał walkę o pozycję. Ofensywny gracz Arki miałby przed sobą tylko Przyrowskiego, jednak wcześniej był faulowany. Sędzia użył gwizdka i wyrzucił z boiska Muhameda Omicia.

Do przerwy gospodarze nie wykreowali sobie żadnej sytuacji i nie potrafili wykorzystać przewagi jednego gracza. Dodatkowo to drużyna Tomasza Hajto od czasu do czasu groźnie kontratakowała.

Gdynianie ostro rozpoczęli drugie 45 minut i grali szybciej niż wcześniej. Marcin Warcholak w jednej z akcji zapędził się w pole karne gości, gdzie był faulowany przez Tomasza Porębskiego. Arbiter wskazał na 11. metr, a jedenastkę pewnie wykorzystał Marcus Vinicius da Silva.

Brazylijczyk w 66. minucie przeprowadził kapitalną indywidualną akcję z prawej strony boiska. Marcus da Silva na koniec ładnie dośrodkował piłkę na 5. metr, a tam dobrze nabiegał Michał Nalepa, który podwyższył prowadzenie. Kilka minut później bliźniaczą akcję przeprowadził Lomski. Fin ładnie dograł do Abbotta, a ten nie miał problemów ze strzeleniem trzeciej bramki. W 89. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił właśnie Lomski.

Arka Gdynia - GKS Tychy 4:0 (0:0)
1:0 - Marcus da Silva 55' (k)
2:0 - Michał Nalepa 66'
3:0 - Paweł Abbott 74'
4:0 - Patrik Lomski 89'

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk, Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa (83' Michał Gałecki), Michał Renusz, Michał Rzuchowski (46' Paweł Abbott), Paweł Wojowski (68' Patrik Lomski), Marcus Vinicius da Silva.

GKS Tychy: Sebastian Przyrowski, Artur Gieraga, Tomasz Porębski, Muhamed Omić, Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz, Mateusz Grzybek, Robert Dymowski, Łukasz Grzeszczyk (61' Maciej Kowalczyk), Marcin Wodecki (36' Rafał Kosiec), Jakub Bąk (71' Sebastian Janik).

Żółte kartki: Wojowski (Arka), Porębski, Dymowski, Przyrowski, Bąk (GKS)