Premier League: Southampton wciąż walczy o Ligę Mistrzów, przełamanie Aston Villi

We wtorkowych meczach 28. kolejki Premier League emocji nie brakowało do ostatnich sekund. Swoich kibiców nie zawiódł Southampton, w dramatycznych okolicznościach wygrała też Aston Villa.

Szymon Mierzyński
Ekipa Ronalda Koemana czekała na zwycięstwo od 7 lutego i jeśli chciała pozostać w walce o Ligę Mistrzów, to koniecznie musiała pokonać Crystal Palace. Zadanie nie było łatwe, bo Orły jechały na St Mary's Stadium po pięciu wyjazdowych triumfach z rzędu. Tym razem jednak musiały uznać wyższość faworyta, a decydującego gola zdobył w 83. minucie Sadio Mane, który skutecznie dobił strzał Jamesa Warda-Prowse'a.Southampton wyprzedził Liverpool i ma teraz 49 pkt. - o jeden mniej niż zajmujący 4. miejsce Manchester United.
Pierwszego zwycięstwa pod wodzą Tima Sherwooda doczekała się Aston Villa. W derbach z West Bromwich Albion gospodarze prowadzili po golu Gabriela Agbonlahora, lecz w drugiej połowie po rzucie rożnym i zgraniu futbolówki przez Joleona Lescotta stan rywalizacji wyrównał Saido Berahino.

Ostatnie słowo należało jednak do The Villans. W doliczonym czasie Ben Foster sfaulował w polu karnym Matthewa Lowtona, a z "wapna" bardzo pewnie uderzył Christian Benteke, dzięki czemu miejscowi mogli świętować bezcenny triumf. Teraz mają trzy oczka przewagi nad strefą spadkową.

W trzecim wtorkowym pojedynku Hull City podzieliło się punktami z Sunderlandem po remisie 1:1.

Southampton - Crystal Palace 1:0 (0:0)
1:0 - Sadio Mane 83'

Southampton: Fraser Forster - Nathaniel Clyne, Jose Fonte, Maya Yoshida, Ryan Bertrand, Victor Wanyama, Morgan Schneiderlin, Eljero Elia (59' Dusan Tadić), Filip Djuricić (78' James Ward-Prowse), Sadio Mane, Graziano Pelle (70' Shane Long).

Crystal Palace: Julian Speroni - Joel Ward, Scott Dann, Damien Delaney, Martin Kelly, Joe Ledley, Wilfried Zaha, Jason Puncheon, James McArthur (84' Shola Ameobi), Yannick Bolasie, Dwight Gayle.

Żółte kartki: James McArthur, Damien Delaney (Crystal Palace).

Sędzia: Martin Atkinson.

Widzów: 28 351.

Aston Villa - West Bromwich Albion 2:1 (1:0)