Eugen Polanski poszedł za ciosem i trafił także w Pucharze Niemiec, Wieśniaki w ćwierćfinale

Eugen Polanski w drugim kolejnym meczu TSG 1899 Hoffenheim wpisał się na listę strzelców. Zespół Markusa Gisdola bez problemów poradził sobie z II-ligowym VfR Aalen.

Konrad Kostorz
W sobotę Wieśniaki wygrały 2:0 z FSV Mainz w spotkaniu 23. kolejki Bundesligi, a Eugen Polanski posłał piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Andreasa Becka. Tym razem "Ojgen" zdobył gola po akcji Becka oraz Kevina Vollanda, niepewnej interwencji obrońców i mocnym, płaskim strzale z 10 metrów.
Polanski rozegrał w Aalen pełne 90 minut, a jego drużyna po przerwie podwyższyła prowadzenie - asystował Sven Schipplock, z dogrania którego skorzystał Volland. II-ligowiec do końca walczył o zdobycia gola kontaktowego, ale Jens Grahl zdołał zachować czyste konto i drużyna Markusa Gisdola awansowała do najlepszej "8".

Dodajmy, że dla Polanskiego, który nie jest obecnie kadrowiczem Adama Nawałki, było to trzecie trafienie w bieżącym sezonie.

VfR Aalen - TSG 1899 Hoffenheim 0:2 (0:1)
0:1 - Polanski 16'
0:2 - Volland 56'

Bundesliga: Jubileuszowy gol Eugena Polanskiego. "Głową trafiłem pierwszy raz w karierze"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)