Ligue 1: Bez goli w hicie, indolencja strzelecka mistrza

Bez bramek w hitowym starciu AS Monaco z Paris Saint-Germain. Mistrz Francji stworzył kilka świetnych sytuacji, ale nie grzeszył skutecznością.

Szymon Mierzyński
Pierwszą doskonałą okazję ekipy Laurenta Blanca zmarnował w 16. minucie Edinson Cavani, który dostał podanie od Ezequiela Lavezziego, jednak z 13 metrów huknął wprost w Danijela Subasicia. Niemal wszystko w tej akcji Urugwajczyk zrobił dobrze, ale gdy przyszło do finalizacji, postawił na siłę zamiast precyzji.Kilka minut później Cavani chybił celu po zgraniu piłki głową przez Blaise'a Matuidiego. Monaco przed przerwą miało tylko jedną klarowną sytuację. Joao Moutinho został idealnie obsłużony przez Yannicka Ferreirę-Carrasco, ale uderzył bardzo lekko i Salvatore Sirigu bez trudu obronił.
Tuż po przerwie Portugalczyk mógł też sfinalizować szybki kontratak swojego zespołu, lecz tak długo układał piłkę na nodze, że ostatecznie nie oddał nawet strzału. Gdyby natychmiast uderzył, miałby dużą szansę na gola, bo pozycja była świetna.

W przekroju całego meczu zdecydowanie więcej szans miał mistrz Francji. W drugiej części indolencję strzelecką zaprezentowali Javier Pastore, który uderzył dokładnie tam, gdzie stał Subasić, a także Blaise Matuidi. On zewnętrzną częścią stopy strzelił z 15 metrów tuż obok słupka.

W 62. minucie wydawało się, że tym razem gol dla gości paść już musi, jednak po kapitalnym podaniu Marco Verrattiego Pastore tak podciął piłkę nad wychodzącym golkiperem Monaco, że chybił celu.

Ostatecznie na Stade Louis II odnotowano rezultat bezbramkowy, a to oznacza, że liderem Ligue 1 pozostanie Olympique Lyon. PSG jest 2. ze stratą jednego punktu, zaś Monaco 4., ale dystans drużyny Leonardo Jardima do Les Gones to aż 10 oczek.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 0:0

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure (60' Nabil Dirar), Wallace, Jeremy Toulalan, Layvin Kurzawa, Fabinho, Geoffrey Kondogbia, Bernardo Silva, Joao Moutinho, Yannick Ferreira-Carrasco (85' Matheus Carvalho), Anthony Martial (66' Dimitar Berbatov).

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Gregory van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell, Marco Verratti, David Luiz, Blaise Matuidi (75' Adrien Rabiot), Ezequiel Lavezzi (76' Jean-Christophe Bahebeck), Edinson Cavani, Javier Pastore.

Żółte kartki: Danijel Subasić (AS Monaco) oraz Gregory van der Wiel, David Luiz (Paris Saint-Germain).

->Klasyfikacja strzelców Ligue 1

Ligue 1: Szok w Marsylii! Olympique roztrwonił dwubramkową przewagę i poległ 2:3!