Spokój mistrza - relacja z meczu Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jedynie w pierwszej połowie meczu Legii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała mistrzowie Polski mieli problemy. Po zmianie stron dominacja lidera nie podlegała dyskusji.

Michał Piegza
Po wyeliminowaniu z rozgrywek o europejskie puchary Legia Warszawa mogła skupić się już tylko na meczach w kraju.

Na początku spotkania z walczącym o grę w grupie mistrzowskiej Podbeskidziem Bielsko-Biała Wojskowi mogli stracić gola. W 3. minucie w pole karne gospodarzy wszedł Damian Chmiel, który w dobrej sytuacji uderzył niecelnie.

Już pierwszy groźniejszy atak Legii zakończył się golem. W 12. minucie Orlando Sa podał do Tomasza Jodłowca, ten wpadł z piłką w pole karne i zagrał do Adama Ryczkowskiego. Piłkarz Legii uderzeniem z dziesięciu metrów po długim rogu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
Wygrywając Wojskowi stworzyli sobie kilka kolejnych okazji do zdobycia bramek, ale ich uderzenia w większości były niecelne. W 23. minucie do siatki głową trafił Michał Żyro, arbiter gola nie uznał. Była to dość kontrowersyjna decyzja sędziego, który dopatrzył się faulu w ataku. Podbeskidzie nie zamierzało w stolicy tanio sprzedać skóry. W 39. minucie mogło być 1:1, gdy Chmiel uderzył z ostrego kąta, a Dusan Kuciak w świetnym stylu odbił piłkę.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla mistrzów Polski. W 53. minucie Michal Pesković złapał w polu karnym Ondreja Dudę  i Paweł Gil podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Dwa gole przewagi dodały Wojskowym spokoju. Gospodarze cofnęli się, dając pograć rywalom i wyprowadzali kontrataki. Mimo kilku okazji z obu stron gole długo nie padały. Dopiero w doliczonym czasie gry kontrę Legii wykończył Sa, któremu piłkę dograł Michał Kucharczyk. Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0) 1:0 - Ryczkowski 12' 2:0 - Duda (k.) 53' 3:0 - Sa 90+2'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski, Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Adam Ryczkowski (69' Michał Kucharczyk), Michał Masłowski (50' Ondrej Duda), Orlando Sa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković - Marek Sokołowski, Adam Deja, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik, Maciej Iwański (63' Maciej Korzym), Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame (79' Adam Pazio), Piotr Malinowski (46' Bartosz Śpiączka), Damian Chmiel.

Żółte kartki: Bereszyński (Legia), Śpiączka, Sokołowski (Podbeskidzie).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 12 661.