Puchar Ligi Angielskiej dla Chelsea! Jose Mourinho z pierwszym trofeum w drugiej kadencji!

Chelsea z pierwszym trofeum w obecnym sezonie! W finale Pucharu Ligi Angielskiej na Wembley The Blues wypunktowali Tottenham Hotspur i zwyciężyli 2:0.

Szymon Mierzyński

Pierwsze fragmenty były toczone w szybkim tempie i oba zespoły nastawiły się na atak. Już w 10. minucie bliskie prowadzenia były Koguty. Z rzutu wolnego z ok. 24 metrów soczyście uderzył Christian Eriksen i futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Chelsea też nie próżnowała, a spore zagrożenie dla Tottenhamu stanowili mocno pracujący z przodu Eden Hazard oraz Diego Costa. Ten ostatni angażował się również w rozegranie i po jednej z jego akcji Belg oddał mocny strzał sprzed pola karnego. Nie trafił jednak w światło bramki.
Z upływem czasu tempo spadło i spotkanie straciło na atrakcyjności. Wydawało się, że do przerwy fajerwerków już nie będzie, ale w 45. minucie The Blues zadali cios. Po dośrodkowaniu Williana z rzutu wolnego defensorzy Kogutów wybili piłkę wprost pod nogi Johna Terry'ego, a ten natychmiast uderzył z 8 metrów. Hugo Lloris był zasłonięty, futbolówka jeszcze zrykoszetowała i wpadła do siatki. Chwilę później ekipa Mauricio Pochettino mogła już przegrywać 0:2, ale jej bramkarz zdołał obronić strzał głową Gary'ego Cahilla.

Po zmianie stron Tottenham wyszedł na boisko ze sporym animuszem, jednak nic nie wskórał, a dużo konkretniejsza w ofensywie była Chelsea. Już w 49. minucie cudownego gola mógł strzelić Cesc Fabregas, lecz Lloris zdołał obronić jego uderzenie przewrotką.

Siedem minut później na tablicy wyników było 2:0. Costa wystartował do podania Fabregasa, zwiódł w polu karnym Kyle'a Walkera i - do spółki z defensorem rywala - zaskoczył Llorisa mocnym strzałem z ostrego kąta.

Utrata drugiego gola całkowicie podłamała zespół Mauricio Pochettiniego, który nie był już w stanie poważniej zagrozić Chelsea. Ta natomiast mogła nawet wygrać wyżej, gdyby Hazard nie zaliczył minimalnego pudła technicznym uderzeniem z boku pola karnego.

The Blues spokojnie utrzymali prowadzenie i po ostatnim gwizdku sędziego mogli świętować pierwsze trofeum w obecnym sezonie. To także pierwszy puchar dla Chelsea odkąd na Stamford Bridge powrócił Jose Mourinho.

Chelsea Londyn - Tottenham Hotspur 2:0 (1:0)
1:0 - John Terry 45'
2:0 - Kyle Walker (sam.) 56'

Chelsea Londyn: Petr Cech - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Ramires, Kurt Zouma, Cesc Fabregas (88' Oscar), Willian (76' Juan Cuadrado), Diego Costa (90+3' Didier Drogba), Eden Hazard.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Kyle Walker, Eric Dier, Jan Vertonghen, Danny Rose, Nabil Bentaleb, Ryan Mason (71' Erik Lamela), Nacer Chadli (80' Roberto Soldado), Christian Eriksen, Andros Townsend (62' Moussa Dembele), Harry Kane.

Żółte kartki: Willian, Gary Cahill, Juan Cuadrado (Chelsea Londyn) oraz Eric Dier, Nabil Bentaleb (Tottenham Hotspur).

Sędzia: Anthony Taylor.

Widzów: 89 294.