Trener wicelidera II ligi zadowolny z ostatniego sparingu

Piłkarze Rozwoju Katowice mają za sobą ostatni mecz kontrolny w przerwie zimowej. Już za niecały tydzień rozegrają oni pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej, a ich rywalem będzie Stal Stalowa Wola.

Olga Krzysztofik
Katowicka drużyna przegrała ostatni zimowy mecz kontrolny w stosunku 0:1 z Energetykiem ROW Rybnik, lecz porażka nie rozzłościła szkoleniowca, który do boju nie wystawił "żelaznego" składu, a to ze względu na problemy oraz zbliżającą się rundę wiosenną II ligi.
Trener Rozwoju Katowice wyjaśnił dużą liczbę zmian w składach obu ekip. - Umówiliśmy się z Marcinem (Prasołem, trenerem ROW-u - dop. red.), że obniżymy troszkę rangę tego sparingu. Obie drużyny mają swoje problemy, więc nie chcieliśmy na tydzień przed ligą narzucać jakiegoś wysokiego tempa, mocnej motywacji czy zaangażowania grożącego urazami - powiedział na łamach klubowej strony Dietmar Brehmer.

Pojedynek Energetyka z Rozwojem był starciem lidera i wicelidera II ligi, co było widać na murawie. W 24. minucie Tomasz Wróbel nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. Potem jednak inicjatywę przejęli rybniczanie, a zwycięstwo dała im bramka Pawła Mandrysza, który w 54. minucie z bliska pokonał Bartosza Solińskiego.

- Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy. Nieźle to wszystko funkcjonowało w tyłach, nieźle przerzucaliśmy ciężar gry, wyprowadzaliśmy kontrataki, mieliśmy, niestety, niewykorzystanego karnego... Z upływem czasu wyglądało to nieco gorzej. Kilka zmian nie wpłynęło na jakość gry. W drugiej połowie, szczególnie jej końcówce, drużyną przeważającą był ROW - przyznał Brehmer.

Pierwszy wiosenny mecz Rozwój rozegra na własnej murawie, w sobotę 7 marca rywalem Ślązaków będzie Stal Stalowa Wola. Początek konfrontacji został zaplanowany na godzinę 15.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!