Holandia: Kontuzja Milika, triumf Ajaksu w Eindhoven!

Arkadiusz Milik z powodu kontuzji przedwcześnie zakończył swój udział w hicie holenderskiej Eredivisie, w którym jego Ajax Amsterdam pokonał 3:1 PSV Eindhoven.

Maciej Kmita
Obrońcy PSV Eindhoven mocno poturbowali Polaka w I połowie. W 26. minucie Milik był opatrywany po brutalnym ataku Jeffrey'a Brumy, ale kontynuował występ. 10 minut po przerwie reprezentant Polski usiadł na murawie z powodu urazu mięśnia dwugłowego uda i do gry już nie wrócił, a jego miejsce na boisku zajął Lasse Schoene. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja 21-latka.
Ajax od 29. minuty prowadził z PSV w Eindhoven 1:0 po golu Ricardo Kishny, któremu asystował Anwar El-Ghazi, ale mistrzom Holandii nie udało się utrzymać jednobramkowego prowadzenia, bowiem w 77. minucie do wyrównania doprowadził Luuk de Jong. Nastawieni na kontrataki podopieczni Franka de Boera mieli jednak zabójczy finisz. Najpierw w 83. minucie do siatki rywali trafił Schoene, a w doliczonym czasie gry PSV dobił El Ghazi.

To pierwsza ligowa porażka PSV od 28 września minionego roku i pierwsza domowa w lidze od 13 kwietnia minionego roku. Ajaks dzięki zwycięstwu w Eindhoven zniwelował stratę do przewodzącego tabeli Eredivisie klubu Philipsa do 11 punktów.

Milik jest w bieżącym sezonie najlepszym strzelcem mistrzów Holandii. W 28 występach zdobył 21 bramek i do tego zaliczył osiem asyst.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1:3 (0:1)
0:1 - Kishna 29'
1:1 - de Jong 77'
1:2 - Schoene 83'
1:3 - El Ghazi 90+1'

Ajaksowi Amsterdam uda się obronić mistrzostwo Holandii?