Serie A: Lazio zbliża się do Romy i Napoli, cenny remis zespołu Piotra Zielińskiego

Zespół z Wiecznego Miasta wygrał trzeci raz z rzędu i umocnił się na 4. miejscu w tabeli Serie A. Do niespodzianki doszło w Cesenie, gdzie porażki doznało Udinese Calcio.

Konrad Kostorz
Biancocelesti po pokonaniu Udinese (1:0) oraz Palermo (2:1) nie dali żadnych szans zawsze groźnemu na własnym terenie Sassuolo. Wynik otworzył pięknym technicznym strzałem Felipe Anderson, który idealnie dośrodkował w 70. minucie na głowę Miroslava Klosego. Ostatni to gol już zasługa Marco Parolo, który wygrał pojedynek z bramkarzem.Lazio w tabeli traci już tylko 5 punktów do AS Romy, zaś SSC Napoli ma nad stołeczną drużyną zaledwie 2 "oczka". W najbliższych dniach podopiecznych Stefano Piolego czekają poważne wyzwania - spotkanie w półfinale Coppa Italia z Napoli oraz pojedynek ligowy z Fiorentiną.
Po pięciu meczach przerwy po zwycięstwo sięgnęła Sampdoria, która ponownie wystąpiła bez Pawła Wszołka. O wygraną genueńczyków zatroszczyli się Luis Muriel oraz Stefano Okaka. Coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania jest Empoli, które zdołało wywalczyć remis na Sycylii z faworyzowanym Palermo. Piotr Zieliński wszedł na plac gry w 74. minucie i zdążył jeszcze zarobić żółtą kartkę.

Nadziei na zachowanie ligowego bytu nie traci beniaminek z Ceseny, który nieoczekiwanie ograł Udinese. AC ma już zaledwie punkt straty do 18. w tabeli Cagliari, które u siebie uległo Hellasowi. Trener Sardyńczyków Gianfranco Zola zapowiedział, że mimo niepowodzenia nie zamierza podawać się do dymisji.