Primera Division: Trzy zabójcze minuty Valencii! Kluczowa wygrana Nietoperzy

Niezwykle ważne zwycięstwo zanotowała Valencia, która zrównała się punktami z Atletico Madryt! Nietoperze potrzebowali trezch minut, aby pokonać Real Sociedad.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W niedzielne popołudnie spotkały się ekipy Valencii i Realu Sociedad. Nietoperze byli faworytem konfrontacji i zasłużenie wygrali 2:0. Podopieczni Nuno Espirito Santo już w pierwszej połowie dominowali i prezentowali się z lepszej strony, ale na bramki trzeba było czekać do zmiany stron.

W 53. minucie po akcji Daniego Parejo z bliskiej odległości do siatki trafił Pablo Piatti. Argentyńczyk chwilę później miał już na koncie dublet, a tym razem wykorzystał zagranie z prawej strony Sofiane Feghouliego. Co ciekawe, dla Algierczyka był to pierwszy występ w podstawowym składzie Valencii od 20 grudnia 2014 roku.

Gospodarze dalej nacierali, a bliski podwyższenia rezultatu był Alvaro Negredo. Ostatecznie Valencia wygrała 2:0 i ma tyle samo punktów co Atletico Madryt oraz 8 więcej od Sevilli. Co ciekawe, oba te zespoły spotkają się w niedzielny wieczór.

Dla ekipy z Mestalla to 6. wygrana z rzędu na własnym boisku, z kolei Baskowie pozostają jedyną ekipą Primera Division, która jeszcze nie wygrała na wyjeździe! Biorąc pod uwagę wszystkie fronty, Sociedad poprzednie zwycięstwo z obcego terenu przywiozła 7 sierpnia, w ramach Ligi Europy z Aberdeen. Kolejne 15. wyjazdowych konfrontacji w ich wykonaniu to 7 remisów i 8 porażek. Na wyjazdowe zwycięstwo w lidze kibice Sociedad czekają od... 26 kwietnia 2014 roku!

Valencia CF - Real Sociedad 2:0 (0:0)
1:0 - Piatti 53'
2:0 - Piatti 56'

Valencia CF: Diego Alves - Barragan, Mustafi, Otamendi (46' Orban), Gaya - Javi Fuego, Perez, Parejo, Feghouli (69' Rodrigo), Piatti (82' Rodrigo de Paul) - Negredo.

Real Sociedad: Rulli - Artiz Elustondo, Ansotegi Inigo Martinez, Yuri (79' Finnbogason) - Gotka Elustondo (65' De la Bella), Granero, Ruben Pardo, Xabi Prieto, Canales (46' Hervias) - Agirretxe.

Żółte kartki: Perez, Mustafi, Feghouli, de Paul (Valencia) oraz Gorka Elustondo, Artiz Elustondo, Yuri (Real Sociedad).

Czy Valencia znajdzie się w pierwszej trójce Primera Division na koniec sezonu?