Tomasz Kupisz odżył po zmianie klubu we Włoszech, Polak kluczowym ogniwem zespołu

Wygląda na to, że przejście Tomasza Kupisza z Chievo Werona do AS Cittadella było strzałem w "10". Polski skrzydłowy zamienił Serie A na Serie B, ale wreszcie może występować regularnie.

Konrad Kostorz
Tomasz Kupisz spędził w Chievo Werona półtora roku i doczekał się, uwzględniając oficjalne mecze, zaledwie jednego występu, który trwał niespełna 30 minut. Nie widząc szans na przebicie się do składu drużyny walczącej o utrzymanie w Serie A, w styczniu przeniósł się do AS Cittadella.
W II-ligowcu z północy Włoch 25-latek natychmiast wskoczył do podstawowego składu i już w debiucie zdobył gola, a w żadnym z kolejnych sześciu występów nie opuścił ani minuty (nie zagrał w jednej kolejce wskutek problemów zdrowotnych). Oprócz wspomnianego trafienia w premierowym spotkaniu Modeną FC, zaliczył również dwie asysty poprzez wywalczenie rzutów karnych. Jeden z fauli na Kupiszu w polu karnym miał miejsce w sobotnim pojedynku 28. kolejki z Virtusem Lanciano (2:2).

Co ciekawe, gdy były gracz Jagiellonii Białystok zmieniał barwy klubowe, Cittadella plasowała się niemal na samym dnie Serie B. Z Kupiszem w składzie odniosła jednak 3 zwycięstwa i 3-krotnie zremisowała, dzięki czemu wydobyła się ze strefy spadkowej i zajmuje obecnie 17. pozycję. Wyprzedza m.in. Catanię Calcio Michała Chrapka, Modenę Thiago Rangela Cionka oraz Virtus Entella Mateusza Lewandowskiego.

Zobacz gola Tomasza Kupisza w debiucie, trener bardzo zadowolony z Polaka (wideo)