Rumunia: Dublet Kamila Bilińskiego!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W sobotnim meczu 19. kolejki rumuńskiej ekstraklasy z Universitateą Cluj Cluj (3:0) dwie bramki dla Dinama Bukareszt zdobył [tag=5257]Kamil Biliński[/tag].

W pierwszym po zimowej przerwie spotkaniu ligowym z FC Otelul Galati (1:0) Polak znalazł się na ławce rezerwowych, ale w sobotnim meczu wrócił do wyjściowego składu Dinama i wykorzystał szansę, w 27. minucie dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Po przerwie drugą bramkę dla stołecznej ekipy zdobył Valentin Lazar, a w doliczonym czasie gry II połowy drugie trafienie dołożył "Bila" i Dinamo mogło cieszyć z drugiego wiosennego zwycięstwa. [ad=rectangle] Dzięki tej wygranej zespół Bilińskiego wskoczył na 5. miejsce w tabeli rumuńskiej ekstraklasy. Po 19 rozegranych spotkaniach ma na koncie 32 punkty, co oznacza tylko jedno "oczko" straty do miejsca gwarantującego udział w Lidze Europejskiej.

Biliński ma na koncie 10 ligowych trafień i trzy gole w krajowych pucharach, dzięki czemu jest najskuteczniejszym graczem Dinama w sezonie. Od lidera klasyfikacji strzelców rumuńskiej ekstraklasy dzielą go tylko dwie bramki.

Dinamo Bukareszt - Universitatea Cluj 3:0 (1:0) 1:0 - Biliński 27' 2:0 - Lazar 68' 3:0 - Biliński 90+3'