Sparingowo: Widzew Łódź lepszy od Olimpii Grudziądz

Piłkarze Widzewa Łódź pokonali w sobotnim meczu sparingowym Olimpię Grudziądz 2:0 (1:0). Bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobyli David Kwiek oraz Veljko Batrović.

Bartosz Tarnowski
Trener Wojciech Stawowy, w porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania z Pogonią Siedlce, dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie swojego zespołu. W wyjściowym składzie znalazło się miejsce m. in. dla Bartosza Brodzinskiego i Davida Kwieka, zaś poza kadrą meczową znalazł się Tomasz Lisowski.
Od początku spotkania gra toczyła się w środku boiska, lecz po upływie piętnastej minuty, to łodzianie zaczęli przejmować inicjatywę. Po kilku nieudanych próbach zdobycia bramki, w 27. minucie na listę strzelców wpisał się David Kwiek, który wykorzystał podanie Tsubasy Nishi. Na kolejnego gola łodzianie musieli czekać blisko godzinę, kiedy to na listę strzelców wpisał się Veljko Batrović. Asystę przy golu młodzieżowego reprezentanta Czarnogóry zaliczył Mateusz Janiec.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
1:0 - David Kwiek (27')
2:0 - Veljko Batrović (75')

Skład wyjściowy Widzewa Łódź: Krakowiak – Brodziński, Mroziński, Kasperkiewicz, Kimura, Zgarda, Straus, Nishi, Rybicki, Kwiek, Bernhardt.