Sparingowo: Szachtar Donieck lepszy od GKS-u Tychy

W piątkowym meczu sparingowym GKS Tychy przegrał z Szachtarem Donieck 1:3. Jedyną bramkę dla śląskiego zespołu zdobył Mateusz Wrana.

Łukasz Witczyk
Szachtar Donieck był najbardziej wymagającym rywalem GKS-u Tychy podczas rozegranych w okresie przygotowawczym spotkań sparingowych. Ukraińcy, którzy we wtorek rywalizowali w meczu 1/16 Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, do starcia ze śląskim zespołem przystąpili w najmocniejszym składzie.
W zestawieniu donieckiej drużyny znaleźli się między innymi Darijo Srna, Fred, Taison, Jarosław Rakickij czy Alex Teixeira. Z kolei trener Tomasz Hajto do boju desygnował głównie zawodników, którzy nie wzięli udziału w czwartkowym spotkaniu przeciwko Illicziwiecowi Mariupol.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła zakończyć żadnej z akcji strzeleniem gola, a na wysokości zadania stawali bramkarze obu ekip: Sebastian Przyrowski i Andrij Piatow. Wynik spotkania w drugiej połowie otworzył Mateusz Wrana, który w 59. minucie pokonał Piatowa.

Ukraińcy momentalnie odpowiedzieli na bramkę zdobytą przez tyszan. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Luiz Adriano, a trzy minuty później Szachtar na prowadzenie wyprowadził Douglas Costa. Wynik spotkania w 78. minucie ustalił Srna.

GKS Tychy - Szachtar Donieck 1:3 (0:0)
1:0 - Mateusz Wrana (59')
1:1 - Luiz Adriano (63')
1:2 - Douglas Costa (66')
1:3 - Darijo Srna (78')

GKS Tychy: Przyrowski - Grzybek (52' Wrana), Gieraga, Omić, Mączyński, Rutkowski (54' Grzeszczyk), Biskup, Dymowski, Radzewicz, Wodecki (87' Myśliwiec), Bąk (58' Kowalczyk).

Szachtar Donieck: Piatow (81' Sarnawskij) - Srna, Kuczer (64' Krywcow), Wołowyk (64' Azevedo), Rakickij, Costa (80' Zahorulko), Fred (80' Iwanisenia), Fernando (64' Stepanenko), Alex Teixeira, Taison (64' Marlos), Luiz Adriano (77' Bezborodko).