Puchar Anglii: Drużyna Marcina Wasilewskiego za burtą

Leicester City za burtą Pucharu Anglii. Drużyna Marcina Wasilewskiego przegrała w 1/8 finału z Aston Villą 1:2. Polak pojawił się w podstawowym składzie Lisów.

Szymon Mierzyński
"Wasyl" przebywał na murawie do 65. minuty, po czym został zmieniony przez Leonardo Ulloę. Chwilę później otworzył się worek z bramkami. Prowadzenie dał The Villans Leandro Bacuna, który po dynamicznym rajdzie popisał się precyzyjnym strzałem z 15 metrów w kierunku dalszego słupka.W 89. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Scott Sinclair. 25-latek w trudnej sytuacji opanował piłkę w polu karnym i oddał płaski strzał z ostrego kąta. Mark Schwarzer interweniował fatalnie i po jego rękach futbolówka wpadła do siatki.
Mimo beznadziejnego położenia Lisy zdołały jeszcze postraszyć gospodarzy i w 91. minucie strzeliły bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu Jeffreya Schluppa precyzyjnie przy słupku główkował Andrej Kramarić i Shay Given nie miał nic do powiedzenia. Na więcej gości nie było już jednak stać i w ćwierćfinale Pucharu Anglii zagra Aston Villa.

Aston Villa - Leicester City 2:1 (0:0)
1:0 - Leandro Bacuna 68'
2:0 - Scott Sinclair 89'
2:1 - Andrej Kramarić 90+1'

Puchar Anglii: Ostre lanie Młotów