Puchar Włoch: Złoty gol Gonzalo Higuaina i kolejne niepowodzenie Interu Mediolan

Broniące tytułu SSC Napoli dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie gry pokonało w 1/4 finału Inter Mediolan. Następnym pucharowym oponentem drużyny Rafaela Beniteza będzie Lazio Rzym.

Roberto Mancini w podstawowym składzie delegował do gry Davide Santona oraz Marcelo Brozovicia, którzy zasilili Inter zaledwie kilka dni temu. W ataku w miejsce Lukasa Podolskiego wystąpił natomiast 18-letni Rumun George Puscas. [ad=rectangle] W pierwszej połowie lepsze okazje kreowali neapolitańczycy, ale ich nieskuteczność mogła zostać skarcona przez Mauro Icardiego, po strzale którego futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Mariano Andujara.

Po zmianie stron szans do otwarcia wyniku nie wykorzystali Puscas oraz Hernanes i wszystko wskazywało na to, że kibice na Stadio San Paolo będą świadkami dogrywki. Sygnał ostrzegawczy Interowi wysłał w 83. minucie Jonathan de Guzman, a sprawę przed końcowym gwizdkiem i dogrywką zdołał załatwić Gonzalo Higuain. "Pipita" otrzymał świetne podanie od Faouziego Ghoulama i nie zabrakło mu zimnej krwi w sytuacji sam na sam z Juanem Pablo Carrizo.

Mancini nie ma powodów do zadowolenia - jego zespół traci coraz większy dystans do czołówki Serie A, pożegnał się z krajowym pucharem i co gorsza wciąż gra słaby futbol. Napoli z kolei osiąga zadowalające wyniki, a w walce o finał z Lazio będzie faworytem. Nieco ponad dwa tygodnie temu Azzurri pokonali rzymian na Stadio Olimpico w spotkaniu ligowym 1:0.

Pierwsze mecze półfinałowe odbędą się 4 marca, zaś rewanże zaplanowano na 8 kwietnia. Pojedynek o tytuł dojdzie do skutku 7 czerwca w Rzymie.

SSC Napoli - Inter Mediolan 1:0 (0:0) 1:0 - Higuain 90+3'

Napoli: Andujar - Koulibaly, Albiol, Britos, Strinić - Gargano, Lopez - Callejon (73' Mertens), Hamsik (76' Gabbiadini), de Guzman (84' Ghoulam) - Higuain.

Inter: Carrizo - Nagatomo, Ranocchia, Jesus, Santon (86' Dodo) - Shaqiri, Medel, Brozović, Hernanes (74' Guarin) - Icardi, Puscas.