Primera Division: Fenomenalny mecz w Sewilli! Udany rewanż za Puchar Króla

Świadkami kapitalnego meczu byli kibice zgromadzeni na Sanchez Pizjuan. W kolejnym starciu pomiędzy Sevillą i Espanyolem Barcelona padło 5 bramek, a sędzia 11 razy wyciągał żółtą i 1 czerwoną kartkę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
To był udany tydzień dla Athletic Bilbao! Baskowie najpierw awansowali do półfinału Pucharu Króla, a następnie przerwali passę 7. ligowych meczów bez wygranej. W wyjazdowym starciu z Levante lepsi byli gospodarze, którzy jednak nie mieli w swoim składzie napastnika pokroju Aritza Aduriza. 33-latek wykorzystał dwa zagrania kolegów i zakończył mecz z dubletem. Drugim bohaterem gości został golkiper Gorka Iraizoz. Po kolejnej porażce Levante spadło na ostatnie miejsce w tabeli.
Ponad 5 miesięcy musieli czekać kibice Almerii na pierwsze ligowe zwycięstwo u  siebie! Andaluzyjczycy fatalną passę przełamali dopiero w 21. kolejce, w starciu z Getafe, a jedynego gola zdobył tuż przed zmianą stron Edgar Mendez. Katastrofalne noty po spotkaniu uzyskał sędzia Iglesias Villanueva, który nie podyktował trzech rzutów karnych! Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Po raz trzeci w 2015 roku spotkały się drużyny Sevilli i Espanyolu Barcelona. Papużki niespodziewanie okazały się lepsze od Andaluzyjczyków w ćwierćfinale Pucharu Króla, ale w ramach rozgrywek Primera Division już musiały uznać wyższość zdobywcy Ligi Europejskiej.

Z powodu urazu ponownie w kadrze gospodarzy zabrakło Grzegorza Krychowiaka, który do treningów ma powrócić na początku tygodnia. Przed pierwszym gwizdkiem zaskoczył trener Unai Emery, sadzając na ławce m.in. Denisa Suareza, Gerarda Deulofeu i najlepszego strzelca klubu, Carlosa Baccę. Niespodzianką w składzie Espanyolu był za to brak w podstawowym składzie kapitana drużyny, Sergio Garcii.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla gości. W 15. minucie Salva Sevilla został powalony przez Beto i wywalczył rzut karny. Ekipa z Barcelony domagała się jeszcze wykluczenia golkipera Andaluzyjczyków, ale sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę. Z "wapna" nie pomylił się Christian Stuani, zdobywając swojego 9. gola w tym sezonie.

Miejscowi od razu rzucili się do odrabiania strat, a Kiko Casillę przełamał dopiero Diogo Figueiras. Prawy defensor fenomenalnie huknął z pierwszej piłki z ok. 35 metrów i futbolówka wpadła za kołnierz golkipera Espanyolu. Chwilę później dokładne podanie Aleixa Vidala skutecznie wykończył Vitolo i było już 2:1 dla graczy Emery'ego. To nie był jednak koniec złych informacji dla przyjezdnych - już w 40. minucie ręką poza własnym polem karnym zagrał Casilla i sędzia nie wahał się z wyciągnięciem czerwonej kartki.

Po zmianie stron Sevilla nadal atakowała, a w ciągu dwóch minut najpierw Vicente Iborra, a następnie Iago Aspas trafiali w słupek. Wydawało się, że podwyższenie rezultatu jest kwestią czasu, a tymczasem w 77. minucie świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Victor Sanchez, niespodziewanie doprowadzając do wyrównania!

Emery od razu wprowadził na boisko Denisa Suareza i Baccę. To właśnie Kolumbijczyk w samej końcówce świetnie wypatrzył w polu karnym Aspasa, który po płaskim strzale zdobył zwycięskiego gola.

Levante UD - Athletic Bilbao 0:2 (0:0)
0:1 - Aduriz 48'
0:2 - Aduriz 90'

UD Almeria - Getafe CF 1:0 (1:0)
1:0 - Edgar 44'

Sevilla FC -Espanyol Barcelona 3:2 (1:1)
0:1 - Stuani (k.) 15'
1:1 - Figueiras 26'