Sparingowo: Emocje w końcówce i remis Lecha Poznań z Anży Machaczkała

W spotkaniu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Lech Poznań zremisował z Anży Machaczkała 2:2. Sporych emocji dostarczył ostatni kwadrans.

Szymon Mierzyński
Kolejorz objął prowadzenie już w 18. minucie. Łukasz Trałka zaliczył odbiór, a następnie obsłużył Kaspra Hamalainena, który z zimną krwią pokonał golkipera przeciwnika.Na kolejne bramki trzeba było poczekać aż do końcówki. W 79. minucie po rzucie wolnym wyrównał Michaił Komkow, zaś dziewięć minut później błąd Paulusa Arajuuriego wykorzystał Tamirłan Dżamałutdinow. Lech miał niewiele czasu, by uniknąć porażki, mimo to zdobył gola na 2:2. Jego autorem był Gergo Lovrencsics, który zaskoczył rywali uderzeniem z boku pola karnego. Po spotkaniu odbył się jeszcze konkurs rzutów karnych, w którym zespół Anży triumfował 4:2.
Kolejny mecz sparingowy wicemistrz Polski rozegra w środę przeciwko BATE Borysów.

Lech Poznań - Anży Machaczkała 2:2 (1:0)
1:0 - Kasper Hamalainen 18'
1:1 - Michaił Komkow 79'
1:2 - Tamirłan Dżamałutdinow 88'
2:2 - Gergo Lovrencsics 90'

Skład Lecha: Krzysztof Kotorowski (46' Mateusz Lis) - Tomasz Kędziora (66' Kebba Ceesay), Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński (46' Tamas Kadar), Luis Henriquez, Łukasz Trałka (66' Jan Bednarek), Darko Jevtić (46' Szymon Drewniak), Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (66' Zaur Sadajew), Dawid Kownacki (46' Dariusz Formella), Vojo Ubiparip (55' David Holman).