Sparingowo: Triumf Podbeskidzia Bielsko-Biała nad Rumunami

W sobotnim meczu sparingowym rozegranym w tureckiej Larze Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało rumuński zespół Pandurii Targu Jiu 2:0.

Łukasz Witczyk
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Białą przystąpili mocno zmobilizowani. Już w 2. minucie Bartosz Śpiączka umieścił piłkę w bramce rumuńskiego zespołu, lecz nie została ona uznana, bo gracz Górali wcześniej faulował rywala. Blisko strzelenia bramki w 8. minucie był Tomasz Górkiewicz, który trafił w poprzeczkę.
Wynik spotkania bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego otworzył Dariusz Kołodziej. W 70. minucie rzutu karnego nie wykorzystali Rumunii, na wysokości zadania stanął Michal Pesković, który popisał się skuteczną interwencją. W 87. minucie drugą bramkę dla Podbeskidzia zdobył Piotr Malinowski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pandurii Targu Jiu 2:0 (1:0)
1:0 - Kołodziej 39'
2:0 - Malinowski 87'

Skład Podbeskidzia Bielsko Biała:
I połowa: Pesković - Górkiewicz, Deja, Horoszkiewicz, Konieczny, Adu, Tomasik, Trochim, Felsch, Kołodziej, Śpiączka (30' Cisse).

II połowa: Pesković - Mazan, Jarosz, Kolcak, Deja (60' Stano), Felsch (66' Trochim), Lenartowski, Sokołowski, Malinowski, Patejuk, Cisse (60' Demjan).