Sparingowo: Lechia na remis z Benficą z Angoli, debiut Sebastiana Mili

Przebywająca na zgrupowaniu w Hiszpanii Lechia Gdańsk zremisowała z trzecim zespołem Angoli - Benficą Luanda 1:1. Jedyną bramkę dla biało-zielonych zdobył w dziesiątej minucie Kevin Friesenbichler.

Drugim rywalem Lechii Gdańsk podczas zgrupowania w Hiszpanii był trzeci zespół ligi angolskiej - Benfica Luanda. Po pokonaniu ukraińskiego Dnipro Dnipropietrowsk, biało-zieloni byli faworytem kolejnego spotkania. [ad=rectangle] Od początku spotkania obie drużyny tworzyły zagrożenie pod bramką rywala. Lechia Gdańsk bardzo szybko objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Piotra Grzelczaka, piłkę odbił Donatas Kazlauskas. Sytuację skończył najlepszy egzekutor Lechii w tym okresie przygotowawczym - Kevin Friesenbichler.

Gdańszczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 23 minucie po dośrodkowaniu Amaro, wyrównał Fabricio. Do przerwy aktywny w ofensywie był debiutujący w tym meczu w barwach Lechii Sebastian Mila, jednak jego koledzy nie wykorzystali okazji do strzelenia gola.

W przerwie Jerzy Brzęczek dokonał dziesięciu zmian. Mimo starań gdańskiego klubu, nie padła już żadna bramka. Najbliżej pokonania bramkarza afrykańskiego klubu był Stojan Vranjes, ale minimalnie chybił z rzutu wolnego. Lechia Gdańsk - Sport Benfica e Lisboa of Luanda 1:1 (1:1) 1:0 - Friesenbichler 10' 1:1 - Fabricio 23'

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela - Jakub Wawrzyniak (Nikola Leković), Mavroudis Bougaidis (46' Stojan Vranjes, Rafał Janicki (Rudinilson Silva), Grzegorz Wojtkowiak (46' Marcin Pietrowski), Daniel Łukasik (46' Ariel Borysiuk), Donatas Kazlauskas (46' Maciej Makuszewski), Mateusz Możdżeń (46' Piotr Wiśniewski), Sebastian Mila (46' Bruno Nazario), Piotr Grzelczak (46' Bartłomiej Pawłowski), Kevin Friesenbichler (46' Antonio Colak).