Sparingowo: Śląsk wysoko pokonał czołową drużynę austriackiej Bundesligi

W spotkaniu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Śląsk Wrocław pokonał 3. drużynę austriackiej Bundesligi, SCR Altach 3:0.

Artur Długosz
Sobotni mecz był dla Śląska Wrocław ostatnią potyczką sparingową podczas obozu w Turcji. Co ciekawe, było to spotkanie sentymentalne dla Tadeusza Pawłowskiego. Aktualny opiekun zielono-biało-czerwonych prowadził drużynę SCR Altach przez cztery lata. Teraz beniaminek austriackiej ekstraklasy zajmuje trzecie miejsce w 1. Bundeslidze.
Od początku spotkania Śląsk śmiało ruszył do ataku. Zawodnicy SCR Altach starali się przede wszystkim rozbijać akcje WKS-u i nie dopuszczać do zagrożenia pod własnym polem karnym. Ta taktyka nie okazała się jednak zbyt dobra, bowiem wrocławianie szybko wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne celnie główkował Piotr Celeban. Piłkarze beniaminka austriackiej Bundesligi starali się odpowiedzieć na stratę gola, lecz to Śląsk w 33. minucie podwyższył prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Marco Paixao, który popisał się efektownym uderzeniem, po którym futbolówka wpadła do siatki.

Po przerwie piłkarze SCR Altach śmielej ruszyli do ataku, lecz Mariusz Pawełek nie dawał się zaskoczyć. W ostatnich minutach starcia Śląsk natomiast jeszcze podwyższył prowadzenie. Po dynamicznym rajdzie Kamila Dankowskiego lewą stroną boiska i dośrodkowaniu młodego zawodnika, jeden z rywali umieścił futbolówkę we własnej siatce.

Do końca potyczki Śląsk kontrolował losy tego meczu, ale kolejnego gola już nie strzelił. Ostatecznie wrocławianie czołową drużynę z Austrii pokonali 3:0.

Śląsk Wrocław - SCR Altach 3:0 (2:0)
1:0 - Piotr Celeban 9'
2:0 - Marco Paixao 33'
3:0 - (sam.) 81'

SC Rheindorf Altach: (skład wyjściowy) Andreas Lukse - Philipp Netzer, Andreas Lienhart, Ronald Gercaliu, Patrick Salomon, Daniel Luxbacher, César Ortiz, Ivan Kovacec, Benedikt Zech, Patrick Seeger, Louis Ngwat-Mahop.

Śląsk Wrocław: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec (46' Droppa), Dudu Paraiba - Hołota, Hateley (59' Danielewicz) - F. Paixao (69' Dankowski), Grajciar (46' M. Machaj), Pich (46' Ostrowski) - M. Paixao (46' Lacny, 76' Ciolacu).

Czy Śląsk Wrocław będzie równorzędnym rywalem dla Legii Warszawa w walce o mistrzostwo Polski?