Sparingowo: Stal Stalowa Wola lepsza od Unii Tarnów, Testowani na medal!

II-ligowa Stal Stalowa Wola pokonała w meczu kontrolnym III-ligową Unię Tarnów 3:1 (1:1). Gole dla Stalówki strzelali Tomasz Płonka oraz dwukrotnie testowany Serb Danko Kovacevic.

Artur Długosz
W sobotnim meczu szkoleniowcy obu drużyn postanowili przetestować graczy aspirujących do gry w ich zespołach. W drużynie ze Stalowej Woli całe spotkanie rozegrali Danko Kovacevic oraz Adrian Chłoń. Co do postawy obu, można mieć różne opinie. Ale po kolei...
Od początku potyczki śmiało zaatakowali piłkarze Stalówki. Szybko spotkanie się jednak wyrównało, a wraz z upływem kolejnych minut, do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić zawodnicy Unii Tarnów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła do ustawionego przed bramką Filipa Wójcika, który popisał się efektownym strzałem. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!

Zielono-czarni starali się grać atakiem pozycyjnym, lecz długo nie mogli wypracować sobie dogodnej okazji strzeleckiej. W końcu, w 24. minucie, powinno być 1:1. Wówczas testowany w zespole Stali Adrian Chłoń dopadł do piłki w okolicach 12 metra, po czym oddał mocny - lecz niecelny - strzał w kierunku dalszego słupka. To powinien być gol.

W czołowym zespole II ligi od początku potyczki bardzo dobre wrażenie sprawiał Danko Kovacevic. Urodzony w Serii były młodzieżowy reprezentant Czarnogóry często starał się być przy piłce i zazwyczaj jej nie tracił. Przed końcem pierwszej połowy potyczki zaznaczyła się przewaga Stalówki. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia udokumentowali ją golem Tomasza Płonki. W 38. minucie napastnik Stali Stalowa Wola znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii i nie zmarnował doskonałej okazji!

Po zmianie stron zielono-czarni całkowicie zdominowali już rywala. Zawodnicy Unii rzadko kiedy mieli możliwość wydostania się z piłką z własnej połowy boiska. Dobrze w mecz prowadził się Radosław Mikołajczak, który szalał na prawym skrzydle. Klasą sam dla siebie w ekipie Stali był także Łukasz Sekulski, który poziomem znacznie przewyższał innych zawodników na boisku. "Sekul" starał się rozgrywać piłkę nawet już na środku boiska, a do tego bardzo dobrze współpracował z Kovacevicem. W 68. minucie to własne ten zawodnik wyprowadził Stal na prowadzenie. Po asyście Chłonia piłkarz dostawił nogę i skierował futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach zielono-czarni mogli podwyższyć prowadzenie, lecz byli nieskuteczni. Dobrą okazję zmarnował między innymi Sekulski, który i tak rozgrywał jednak bardzo dobre zawody.

W końcu, tuż przed końcem meczum Danko Kovacevic w bardzo podobny sposób jak kilkanaście minut wcześniej wpisał się po raz drugi na listę strzelców! Drugą asystę na swoim koncie zapisał też inny z testowanych, Adrian Chłoń. Ostatecznie Stal pokonała Unię 3:1.

W Stali z bardzo dobrej strony pokazał się Kovacevic, który strzelił dwa gole, ale też był bardzo aktywny na całym boisku. Adrian Chłoń natomiast w pierwszej połowie był niewidoczny. Po przerwie jednak pokazał kilka ciekawych zagrań, a na jego plus działają dwie asysty. Zwłaszcza ta druga była przedniej urody. Wspomnieć trzeba także o Przemysławie Stelmachu. Młody zawodnik Stalówki swoją grą w drugiej połowie spotkania na wszystkich obserwujących zrobił bowiem spore wrażenie.

Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 1:3 (1:1)
1:0 - Filip Wójcik 15'
1:1 - Tomasz Płonka 38'
1:2 - Danko Kovacevic 68'
1:3 - Danko Kovacevic 85'

Unia Tarnów: Łukasz Lisak (46' Karol Dybowski) - Łukasz Jamróg, Kamil Pawlak (60' Patrycjusz Cygan), Patrycjusz Cygan (30' Robert Witek), Testowany I (46' Paweł Węgrzyn) - Filip Wójcik (46' Mariusz Kamiński), Marcel Tyl (60' Jakub Kuzdra), Jakub Kuzdra ( 30' Testowany II), Łukasz Popiela (46' Testowany III), Piotr Drozdowicz (65' Krystian Kurek) - Krzysztof Ropski (70' Filip Wójcik).

Stal Stalowa Wola: Dawid Wołoszyn (46' Tomasz Wietecha) - Piotr Kloc (46' Adrian Bartkiewicz), Michał Kachniarz (46' Radosław Mikołajczak), Krystian Wrona, Marcin Kowalski (46' Łukasz Sekulski) - Michał Mistrzyk (46' Przemysław Stelmach), Paweł Giel (46' Przemysław Żmuda), Michał Szoja (46' Dawid Kałat), Danko Kovacevic, Adrian Chłoń - Tomasz Płonka (46' Michał Michałek).

Żółta kartka: Marcin Kowalski (Stal).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola zdoła awansować do I ligi?