Sparingowo: Zwycięstwo Rakowa Częstochowa w derbach

W sobotnim meczu sparingowym Raków Częstochowa pokonał III-ligową Skrę Częstochowa 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Wojciech Okińczyc.

Łukasz Witczyk
Dla czerwono-niebieskich był to trzeci w trakcie przygotowań mecz sparingowy i drugi zakończony zwycięstwem. Wcześniej Raków pokonał 4:1 Odrę Opole, a także zanotował porażkę w potyczce przeciwko GKS-owi Katowice. W sobotnim starciu zwycięstwo II-ligowcom nie przyszło łatwo.
Trener Radosław Mroczkowski postanowił posłać do boju dwie różne jedenastki, w których znalazło się dwóch testowanych zawodników. Przed przerwą w barwach Rakowa grał Błażej Cyfert, a w drugiej połowie na boisko wybiegł Zdenek Koukal. Jedyną bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył Wojciech Okińczyc, który w 79. minucie pokonał golkipera Skry.

Dla Rakowa był to ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na zgrupowanie do Gutowa Małego, które rozpocznie się w poniedziałek. Tam czerwono-niebiescy rozegrają kolejne trzy sparingi, a ich rywalami będą Zagłębie Lubin, GKS II Bełchatów i Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Raków Częstochowa - Skra Częstochowa 1:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Okińczyc 79'

Skład Rakowa Częstochowa:
I połowa: Mateusz Kos - Łukasz Buczkowski, Błażej Cyfert, Łukasz Góra, Przemysław Mońka, Łukasz Kowalczyk, Łukasz Kmieć, Joshua Balogun, Robert Brzęczek, Arkadiusz Porochnicki, Adrian Pląskowski.

II połowa: Przemysław Wróbel - Eryk Krupa, Daniel Da Silva, Błażej Radler, Adam Waszkiewicz, Zdenek Koukal, Wojciech Reiman, Dariusz Pawlusinski, Patryk Serafin, Paweł Marchewka, Wojciech Okińczyc.