Sparingowo: Dwa gole dały zwycięstwo Koronie

W swoim pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali Zorię Ługańsk 2:0 (0:0). Gole dla złocisto-krwistych zdobyli Przemysław Trytko i Luis Carlos.

Sebastian Najman
Ogółem było to drugie spotkanie sparingowe Korony podczas zimowych przygotowań. Wcześniej kielczanie okazali się lepsi od PGE GKS-u Bełchatów, wygrywając 3:2. Podczas pobytu w Turcji 14. zespół T-Mobile Ekstraklasy rozegra jeszcze cztery mecze. Najbliższy w sobotę, a przeciwnikiem będzie FC Nasaf (Uzbekistan).
Korona Kielce - Zoria Ługańsk 2:0 (0:0) 1:0 - Przemysław Trytko 79' 2:0 - Luis Carlos 81'

Korona Kielce: (I połowa) Vytautas Cerniauskas - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Nabil Aankour, Lukas Klemenz, Vlastinir Jovanović, Aleksandrs Ferrtovs, Siergiej Pilipczuk - Olivier Kapo.

(II połowa) Wojciech Małecki - Piotr Malarczyk (70' Radek Dejmek), Boliguibia Ouattara, Lukas Klemenz, Leandro - Luis Carlos, Aleksandrs Fertovs, Jakub Kotarzewski (77' Kamil Matulka), Jacek Kiełb, Łukasz Sierpina - Przemysław Trytko.

Zoria Ługańsk: (I połowa) Mykyta Szewczenko - Hryhorij Jarmasz, Mykyta Kameniuka, Mychajło Szerszeń, Witalij Wernydub, Ihor Czajkowśkyj, Maksym Biłyj, Dżaba Lipartia, Ołeksandr Karawajew, Dmytro Chomczenowśkyj, Pyłyp Budkiwskyj.

(II połowa) Andrij Połtawcew - Witalij Wernydub (71' Ołeh Borodaj), Mykyta Kameniuka, Artem Hordijenko, Maksym Biłyj, Ołeksandr Hrycaj, Andrij Totowyckyj, Dmytro Chomczenowskyj (68' Maksym Banasewycz), Iwan Petriak, Dżaba Lipartia, Pyłyp Budkiwskyj.