Sparingowo: Minimalne zwycięstwo Jagiellonii Białystok

W pierwszym meczu sparingowym podczas obozu w Turcji Jagiellonia Białystok pokonała Howerłę Użhorod 1:0. Jedyną bramkę zdobył w końcówce spotkania Mateusz Piątkowski.

Łukasz Witczyk
Początkowo więcej okazji do strzelenia bramki mieli piłkarze ukraińskiego zespołu. W 7. minucie piłkarze Howerły mieli dwa rzuty rożne. Po pierwszym z nich piłka minimalnie minęła słupek, a po drugim futbolówka odbiła się od słupka i wyleciała poza boisko. Następnie do ataków rzucili się białostocczanie, ale nie potrafili oddać celnych strzałów.
Na drugą połowę trener Michał Probierz wysłał nową jedenastkę, ale gra nie była lepsza. Jaga ponownie miała okazje do otworzenia wyniku meczu, lecz zawodnikom brakowało dokładności. Jedyną bramkę w 86. minucie zdobył Mateusz Piątkowski. Najlepszy strzelec rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy wykorzystał idealne podania od Karola Świderskiego i z łatwością pokonał bramkarza rywali.

Jagiellonia Białystok - Howerła Użhorod 1:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Piątkowski 86'

Skład Jagiellonii Białystok:
I połowa: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Michał Pawlik, Jonatan Straus, Rafał Grzyb, Taras Romanchuk, Przemysław Frankowski, Macej Gajos, Nika Dzalamidze, Patryk Tuszyński.

II połowa: Krzysztof Baran - Rafał Augustyniak, Igors Tarasovs, Kamil Pajnowski (80' Jan Pawłowski), Marek Wasiluk, Karol Świderski, Przemysław Mystkowski, Łukasz Tymiński, Pawieł Sawickij, Karol Mackiewicz, Mateusz Piątkowski.