Sparingowo: Trzecia siła Serbii dała lekcję Pogoni Szczecin

Portowcy przegrali wysoko premierowy sparing w Turcji z Vojvodiną Nowy Sad. Pierwszy raz w 2015 roku zeszli z boiska bez choćby zdobytego gola.

Vojvodina Nowy Sad plasuje na półmetku ligi serbskiej tylko za plecami Partizana Belgrad oraz Crvena Zvezdy. Portowcy zmierzyli się z tym rywalem w Belek, a nie w Antalyi, gdzie stacjonują od trzech dni.

Jan Kocian desygnował na pierwszą połowę Michała Koja, który wraca po długich perypetiach z kontuzjami, a także Vladimirsa Kamessa. Łotysz trenuje z zespołem na drugim zgrupowaniu i jego pozyskanie wymaga tylko dopełnienia formalności. Trener wystawił mu pozytywną notę i Kamess ma podpisać kontrakt na półtora roku. [ad=rectangle] Pogoń Szczecin rozpoczęła sparing rozważnie i nie pozwalała na wiele rywalom. Z czasem Vojvodina zaczęła się rozkręcać, oddała pierwsze groźne uderzenia. W 32. minucie Serbowie ostrzegli szczecinian strzałem w górną siatkę, a po kilku następnych objęli prowadzenie za sprawą szybkiego kontrataku. W odpowiedzi Rafał Murawski posłał piłkę z dystansu metr nad bramką, a Sebastian Rudol przegrał pojedynek z golkiperem.

Drugą połowę rozpoczęła zupełnie inna jedenastka z Takuyą Murayamą i walczącymi o miejsca w kadrze na rundę wiosenną, młodymi Sebastianem Murawskim oraz Robertem Obstem. Ten skład osiągnął jeszcze gorszy rezultat. 0:2 zrobiło się w 63. minucie po składnej akcji i serii strzałów Vojvodiny. O gola kontaktowego starali się Adam Frączczak, Filip Kozłowski i Obst. Nic z tego. W środę do bramki trafiali tylko Serbowie. Trzecie trafienie padło z rzutu karnego po faulu Dawida Kudły w 83. minucie.

Wtorkowa porażka to najwyższa Pogoni w 2015 roku. Pierwszy raz zeszła z boiska bez choćby zdobytego gola. Następnym sparingpartnerem Pogoni w Turcji będzie austriacki Wolfsberger AC. - Im bliżej ligi tym coraz ważniejsze, by rozegrać mecze kontrolne w dobrym stylu. Coraz większe znaczenie ma to, jak wygląda nasza gra – zapowiedział Karol Danielak.

Pogoń Szczecin - Vojvodina Nowy Sad 0:3 (0:1) 0:1 - Enver Alivodić 35' 0:2 - Milan Makarić 63' 0:3 - Elmir Asani (k.) 83'

Skład Pogoni: Radosław Janukiewicz (46' Dawid Kudła) - Sebastian Rudol (46' Adam Frączczak), Michał Koj (46' Hernani), Wojciech Golla (46' Sebastian Murawski), Ricardo Nunes (46' Hubert Matynia) - Rafał Murawski (46' Kamil Wojtkowski), Mateusz Matras (46' Maksymilian Rogalski) - Vladimirs Kamess (46' Takuya Murayama), Michał Walski (46' Robert Obst), Dominik Kun (46' Karol Danielak) - Marcin Robak (46' Filip Kozłowski).